Wpis z mikrobloga

Jak wygląda opłata podatku Belki?

Wiem, że trzeba poinformować o zysku.
Jeżeli przykładowo po zainwestowaniu 2k sam zysk mam 3k i akcje zamknąłem, lecz pieniądze dalej są w poim portfolio czyli u brokera (nie przelałem ich na konto osobiste) już od tego będę musiał rozliczać przy rozliczeniu rocznym czy dopiero jak wszystko wypłacę na swoje konto osobiste?

#finanse #gielda #podatki #pytaniedoeksperta
  • 8
@Kuklak Mi bardziej chodzi o aktualny rok jak to ogarniać. Czyli jak w tym roku osiągnę zysk lecz cała kwotę zainwestuje to wtedy defacto nie mam przychodu do rozliczenia? Dobrze rozumem?
Mi bardziej chodzi o aktualny rok jak to ogarniać. Czyli jak w tym roku osiągnę zysk lecz cała kwotę zainwestuje to wtedy defacto nie mam przychodu do rozliczenia? Dobrze rozumem? Btw. Sam będę musiał się rozliczać bo na polskiej giełdzie nie inwestuje.


@Szakal12: Jeśli w tym roku sprzedasz akcje, to masz przychód i musisz zapłacić w przyszłym roku podatek.
Z jakiego maklera korzystasz?
@Kuklak narazie z Revoluta ale akcji nie zamykałem teraz. Dopiero w tym 2k21 będę bardziej inwestował na T212 lub etoro. I tam na shorty chcę iść. Dlatego stąd moje pytanie jak mam przychód lecz cały ten przychód zainwestuje to muszę rozliczać się z tego zysku skoro całość znów zainwestowałem.
Dlatego stąd moje pytanie jak mam przychód lecz cały ten przychód zainwestuje to muszę rozliczać się z tego zysku skoro całość znów zainwestowałem.


@Szakal12: Tak, musisz rozliczyć
@Kuklak ehh... Myślałem, że jak mam zysk lecz całość znów inwestuje to mogę rozliczyć to jako wydatek. Bo wiem, że nawet jak wychodzi się na - to warto to rozliczyć bo do 5 lat mogę ten minus odciągnąć od zysku. Dzięki bardzo za rozwianie moich wątpliwości.