Wpis z mikrobloga

@Gilgamesz69:
Ja #!$%@?, wykopki się zesrały, bo ktoś ma czelność zauważyć, że coś jest nie tak, jeśli lekarz i nauczyciel (nawet początkujący) zarabiają ledwo co więcej niż pensja minimalna, a jednocześnie mniej niż kasjer w dyskoncie xD
Dla tego kraju nie ma już #!$%@? ratunku.
  • Odpowiedz
@Tomek_Gda a #!$%@? wie ¯_(ツ)/¯ Jak ja wyciągam 5-6 k netto na budowie przy automatyce przemysłowej a w sumie #!$%@? o tym wiedziałem się zatrudniając to wszystko jest możliwe ¯_(ツ)
  • Odpowiedz
@Sprus: Lekarz specjalista to co najmniej 12 lat nauki, w tym min. 6 lat pracy. Po takim czasie, zajmowanie się zdrowiem/życiem to raczej adekwatna zapłata i to nie za pracę 8-16. Na kasjera możesz iść już w wieku 18 lat, bez ukończenia liceum, jak nie wcześniej.
  • Odpowiedz
@mararr: nauczyciel na korkach tez wiecej zarobi i jaki to ma zwiazek?

jezeli chcemy miex funkcjonujące szkolnicywo i sluzbe zdrowia to wlasnie tam maja zarabiac godny hajs,zeby nie musiec(ale moc) robic godziny dla tych ktorzy chca miec wiecj/jeszcze szybciej podstawowa opieke
  • Odpowiedz
@RozbrykanyKartofelek: Klepacz excel czy specjalista od vba i baz danych? :) bo za tabelki przestawne to 7k nie wpada. Aczkolwiek wiem, ze w banku jako starszy specjalista przy aml czy innych weryfikacjach ponad 10k brutto spokojnie da sie zrobić (tylko tutaj 2-3 lata doświadczenia wymagane).
  • Odpowiedz
Mówienie, że nauczyciel musi pracować w domu jest sporym uproszczeniem.

Nauczyciel w teorii też musi wyrobić 40h tygodniowo. To, co ponad lekcje, to musi wysiedzieć w szkole np. przygotowując sprawdziany, kartkówki. Tyle teorii - większość nauczycieli to olewa i po lekcjach zaraz wychodzi. Nie dziwi zatem fakt, że zazwyczaj wyrabiają się ze wszystkim ci nauczyciele, którzy zostają w szkole robić swoją pracę. Reszta potem biadoli, że musi pracować w domu (nie, nie
  • Odpowiedz