Wpis z mikrobloga

Jak wygląda granie na VR po wzięciu LSD

Tydzień temu zrobiłem ankietę w której pytałem co będzie lepsze do grania na VR. Wygrało LSD więc w pierwszej kolejności to właśnie je przetestowałem.

Poniżej znajduje się recenzja z tego doświadczenia, natomiast osoby chętne na recenzję VR po 2C-B zapraszam do plusowania pierwszego komentarza pod postem, żebym wiedział kogo wołać.

LSD

Przyjąłem dawkę 200ug. Załadowało się dosyć szybko, w przeciwieństwie do załadowania samej gry, bo ogarnięcie i samo poruszanie się po menu było większym problemem niż zakładałem xD Tak samo jak późniejsze podejmowanie decyzji w grach. Bardziej rozbudowane gry czy takie w których należy podejmować decyzje nie okazały się dobrym wyborem. Próbowałem nawet The Walking Dead czy Face Your Fears 2, ale zamiast budzenia strachu wydawały mi się one sztuczne, efekt immersji zanikał.

Przyczyną tego stanu rzeczy mógł być też fakt, że był to początek tripa i moment w którym kwas działał najmocniej. Nieprzyjemne doznania związane z uciskaniem głowy były mocno zaakcentowane a gdy go zdejmowałem czułem ulgę więc uznałem, że dobrym pomysłem będzie odczekać ok. 2h do momentu aż działanie substancji osłabnie.

Po tym czasie postawiłem na prostsze gry czyli Pistol Whip, Tilt Brush i klasyk jakim jest Beat Saber. Muszę przyznać, że #!$%@? neonowych bloków w rytm muzyki już normalnie sprawia mnóstwo frajdy, ale po LSD to był wyższy lvl xD Zapominałem momentami, że mam kask na głowie i bardzo wczuwałem się w grę, łapałem lepszy flow i często nawet lepiej sobie radziłem niż na trzeźwo.

Grając w Tilt Brush (rysowanie w 3D) miałem wrażenie, że przywołuję do życia nowe rzeczy a wszystko dodatkowo falowało nie tylko w samej grze, ale też w mojej głowie xD Włączenie sobie jako tła kosmosu też dawało mega wrażenia. Jeśli chodzi o Pistol Whip to szyko uznałem, że strzelanie do kogoś/ czegoś po kwasie mi niezbyt leży i wolę coś pozytywnego czy neutralnego więc po paru minutach je wyłączyłem.

Generalnie muszę powiedzieć, że polecam to połączenie, ale odpuściłbym skomplikowane gry i skupił się na takich z prostą mechaniką. Myślę też, że ta dawka była za duża i lepiej takie rzeczy robić pewnie po ~100ug. Warto sobie zaplanować też inne rzeczy do roboty, bo jednak LSD trwa praktycznie cały dzień a na VR tyle na pewno nie pogramy.

W ciągu tygodnia próbuję natomiast grania na VR po 2C-B, w międzyczasie zainstalowałem parę nowych gier więc będzie co testować ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeśli macie coś wartego polecenia to też chętnie wysłucham sugestii.

#oculus #oculusquest #quest2 #gry #narkotykizawszespoko #lsd #tripreport #psychodeliki
jegertilbake - Jak wygląda granie na VR po wzięciu LSD

Tydzień temu zrobiłem ankie...

źródło: comment_1609697373hQLaCaBtQsJOrfhb1U23j8.jpg

Pobierz
  • 43
@jegertilbake: Kolega ( ͡° ͜ʖ ͡°) czeka aż mu SLD przyjdzie. Jak myślisz na start 150 czy 200 próbować? a może inna dawka ? nigdy ten kolega nie brał nic poza zielonym. Ten kolega ( ͡° ͜ʖ ͡°) chce ugadać się z ogarniętymi opiekunami ma w planach troche porysować, posłuchać muzyki pogadać do siebie z przyszłości do kamery, pochodizć po lesie. Zarezerwowany na
@Niebadzlosiem: 200ug na poczatek to zdecydowanie za duzo jesli na tym kartonie faktycznie tyle jest (co sie rzadko zdarza). Chyba, ze chodzi o np 2x 100ug. Na start bym bral 100-120ug, zeby zapoznac sie z substancja, ale skoro beda tripsittery i takie plany to polecam ~150ug.

Wszystko inne widze, ze jest ogarniete. Warto tylko pamietac, zeby wylaczyc telefon oraz przekazac tripsitterom, ze nie moga ci ufac, ze jestes juz trzezwy jesli
@jegertilbake: W sensie może być tak że im wkręcę że jest wszystko ok i by mi dali kluczyki bym wrócił do domu przed czasem ;d? A co w razie najgorszych akcji typu "demon chce wyjść z szafy" albo czuje strach? jest w stanie opiekun (który nie brał nigdy lsd) przemówić do rozsądku ;d? a telefon wyłączyć by nie patrzeć na godziny? czy by nie dzwonić do kogoś xD?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jegertilbake: po zielsku bardzo przyjemnie chodzi się po Night City w Cyberpunku ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu se łazisz, nic nie robisz, w ustawieniach wyłączasz elementy HUBa i zwiedzasz. Poezja <3
Może po kwasie też być ciekawie xD