Wpis z mikrobloga

@luk04330: Nie wiem jak tłuste kawałki masz na myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°) To co mogę polecić to zobaczyć jak się czujesz przy danym wariancie "diety". Mi bardzo pomogło w utrzymaniu diety robienie sobie Pemiccanu który składa się w 50% z łoju (tłuszczu wołowego) i w 50 % z chudego suszonego mięsa wołowego. Natomiast jeżeli celujesz w redukcję to można też próbować bez specjalnego dodawania tłuszczu. Ja
źródło: comment_1609754939NF2B1yVHOeXdAOysYt0SXa.jpg
@luk04330: W mięsnym, lokalna sieć na Pomorzu. Tylko wcześniej zamawiam, bo na miejscu raczej nie mają. Dostaniesz go w formie jak na zdjęciu wyżej. Potem sam wytapiam. Ważne żeby przy wytapianiu robić to w niskiej temperaturze tak do 120 stopni, żeby nie niszczyć składników odżywczych.
@luk04330: Popytaj. Mi się udało w drugim sklepie. Najlepiej jakby był z nerkówki, ale u mnie tego nie ogarniają i mam taką mieszankę. Ale w sumie topię wszystko razem i jest ok. Łój jest tani. Płacę za niego jakieś 4,5 zł za kg (po wytopie to jest jakieś jakieś 4000 kcal).
No wiem, Ty nie dodajesz. Słabo idzie mi redukcja więc chcę spróbować carnovore. Myślę czy dodać tłuszcz czy nie. Sam nie wiem po co ale nadrzędnym celem jest redukcja czy to w ketozie czy bez.


@luk04330: To musisz się zastanowić, w którym wariancie masz mniejszy apetyt (mierzony w kaloriach).