Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem Mężczyzna imieniem Ove (2015). Już dawnoooooo nie widziałem równie rewelacyjnego filmu. Kapitalny komediodramat, dla mnie mocne 9/10. Przypominał mi trochę szwedzką wersję Forresta Gumpa. Jako ciekawostkę dodam, że w przyszłości doczekamy się amerykańskiego remake'a Ove'a właśnie z Tomem Hanskem w roli głównej.

#film #filmnawieczor #dramat #komedia
Desolator - Właśnie obejrzałem Mężczyzna imieniem Ove (2015). Już dawnoooooo nie widz...

źródło: comment_16097152812A0DJkDM5WC4HolV22EUEx.jpg

Pobierz
  • 15
@Desolator: oglądałem to jakoś niedługo po premierze - polecam.

Ze skandynawskiego kina bardzo zapadło mi w pamięć jeszcze Zło (Ondskan) z 2003 roku. No i "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" w oryginale też jest dużo lepsze, niż wersja amerykańska.

Mam jeszcze "Kraftidioten", z którego później też amerykanie zrobili remake i to wyjątkowo marny, ale jeszcze nie miałem czasu obejrzeć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@geuze: Skąd wiesz, że amerykanie nakręcili marny remake Kraftidioten skoro nawet nie obejrzałeś? Tak się składa, że ten remake został wyreżyserowany przez autora oryginału. W zasadzie to jest prawie ten sam film tylko dostosowany do amerykańskich realiów, nawet sporo scen jest identycznie nakręconych. Mnie się podobały obie wersje filmu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Desolator: nie oglądałem oryginału, oglądałem właśnie remake i był moim zdaniem słabo zagrany zwyczajnie ( ) Może przesadziłem z tym marnym, bo poza właśnie główną rolą mi się podobał i dlatego chcę obejrzeć oryginał w wolnej chwili.
Jako ciekawostkę dodam, że w przyszłości doczekamy się amerykańskiego remake'a Ove'a właśnie z Tomem Hanskem w roli głównej.


@Desolator: tylko nie to :( amerykańskie rimejki przeważnie wychodzą dużo gorzej niż Szwedzkie oryginały, a zbierają dużo większą publicznośc, przez co potem ludzie utożsamiają te filmy tylko z Hollywood.
Ove jest świetny, widziałem dwa razy i też zachwalałem go na Mirko.
@geuze: Trylogia Millennium miała nawet swój Szwedzki mini-serial (6 odcinków), a właściwie wygląda to jak wersja reżyserska filmów, bo jest to oryginał + dodatkowe sceny. I jak zwykle amerykanie zrobili remake pierwszej cżęści prawie 1:1 tyle że postacie to porażka. Noomi Rapace dużo lepiej zagrała w oryginale.
Ondskan też spoko film, fajnie że przypomniałeś.
@Dobry_Ziemniak: no właśnie amerykańska Trylogia Millenium jest prawie 1:1 z tą oryginalną, ale dobór aktorów i klimat IMO szlag trafił. Nie to, że jest źle zagrane, bo taki Craig świetnie daje radę, ale po prostu po obejrzeniu oryginału jakoś mi tak nie pasuje zwyczajnie. No i postać Lisbeth duuużo lepiej wypada w pierwowzorze.

W Cold Pursuit wszystko psuje mi Liam Neeson. Nie przepadam za nim, uważam, że gra jak drewno.
@geuze: tych późniejszych remaków nawet nie oglądałem, tylko pierwszą część. Zgoda co do Liama, z resztą grywa głównie w gniotach. Pokazał się jako Schindler i na tym wypłyną, ale to chyba tyle.

Teraz patrzę, że ten Kraftidioten też kojarzę, film ze specyficznym humorem, czarny komedio-dramat. Jak nie oglądałeś oryginału to zobacz.
Jak nie oglądałeś oryginału to zobacz.


@Dobry_Ziemniak: czeka na swoją kolej, chcę trochę zapomnieć fabułę ( ͡º ͜ʖ͡º) Mi już te wszystkie filmy z Millenium się mieszają - sam nie pamiętam, które oglądałem, a które nie, bo to było dobre 10 lat temu. Z resztą Michael Nyqvist też się popisał w nich.