Wpis z mikrobloga

Co lepsze Destiny 2 czy Warframe? Wzięło mnie ostatnio na jakieś looter shootery, a to chyba są najpopularniejsze pozycje ( przynajmniej f2p), w Destiny mam około 20h i single player jest tutaj mega biedny i ogólnie zawartość bez płacenia 300 zł za dodatki fabularne, prezentuje się miernie, ponoć jeszcze niedawno była normalna kampania, ale ją usunęli, a jak jest z Warframe?
#gry #destiny2 #warframe #destiny #pcmasterrace
  • 26
@JaszentyN7: Nie wiem co lepsze, bo w destiny nie grałem, ale w warframe mam tylko ponad 400h i spoko giereczka. Bardzo dużo jest postaci, broni, modów itp.
Niby są mikropłatności, bo np. żeby mieć więcej slotów na postacie to musisz wydać platynę, która jest za realny hajs. Na szczęście platynę można zdobyć wymieniając się z innymi graczami, więc nawet złotówki nie trzeba wydawać na to.
Na pewno gierka jest warta wypróbowania
@Tak_masz_racje: A w pvp mikro płatności w warframe robią sporą różnicę? Bo przykładowo w takim Destiny czuję, że jeśli ktoś wydaje hajs jest o wiele silniejszy, jak w gierkach przeglądarkowych i traci to kompletnie sens, dlatego ja najlepiej bawiłem się w tych misjach fabularnych, we wszystkich trybach multi byłem na hita od typków co na początku gry mają bronie lepsze niż mój cały ekwipunek XD, albo próg wejścia jest BARDZO duży,
@JaszentyN7: Warframe nie jest typowym looter shooterem jak Destiny czy Borderlands, nie ma wypadających broni z wrogów z losowymi statystykami, cały ten system zdobywania broni oraz jej modyfikacji działa tam inaczej. Również prędkość rozgrywki, time to kill oraz ilość wrogów jest inna od typowych looter shooterów. Warframe to bardziej horde shooter z gameplayem bardziej przypominającym aRPG pokroju Diablo czy Path of Exile gdzie jednym przyciskiem mordujesz dziesiątkami. Taki powerfantasy.

Jako, że
@Savire510: Hmm, zastanawiam się czy porównanie do ciągle odpalonego skilla potraktować jako plus, czy niekoniecznie, bo akurat w Destiny zostało to całkiem rozsądnie przemyślane nie było to zbyt op, ale sprawiało sporo satysfakcji, jak już zacząłbym grać, mój styl rozgrywki opierał by się raczej na broniach i strzelaniu, walka melee jakoś mi nie podchodzi (przynajmniej w Destiny), więc moje pytanie, jak wygląda walka bronią w stosunku do melee? Któraś z nich
@Savire510: Konkretny opis, to lubię.
@JaszentyN7: Ja grałem jeszcze w Warframe jak była w becie, strasznie mnie wciągnęła przez pewien czas. Po latach próbowałem wrócić, ale tam było tyle zmian i dodatków że szok. Ogólnie z tego co słyszałem społeczność jest tam bardzo spoko + deweloperzy którzy faktycznie słuchają graczy.
W Destiny 2 pograłem trochę i... w sumie szału nie robiło.
@JaszentyN7: Praktycznie wszystko jest soloable, jednak wymaga to sporej znajomości i skilla. Jakoś nie widzę sobie nowego gracza, który jest w stanie robić solo sortie, czy solo eidelony, ale z odpowiednim doświadczeniem i przygotowaniem da się to zrobić i to nawet bez większego odstawania od innych. Na początku również railjack - walki kosmiczne czy walki z liczami mogą stanowić ogromny problem (railjack, bo statek dla 4 graczy - ale wkrótce mają
@brass: Właśnie o to mi chodzi, nie mam cierpliwości do maciusiów, jak coś #!$%@? to przynajmniej wiem, że to ja zawiniłem XD

@Savire510 Dzięki wielkie, wyjaśniłeś mi szczegółowo wszystko co chciałem wiedzieć.

@Krs90 Mnie w Destiny 2 zatrzymał dobry model walki i tylko to w sumie, poza misjami fabularnymi reszta questów polega na zabiciu określonej ilości przeciwników jakimś rodzajem broni, czy uzbieraniem punktów i tyle, nawet poczucie progresu jest takie sobie.
@JaszentyN7 Krótko pisząc, jeśli chodzi o wersje gry f2p, to Warframe bije na głowę Destiny 2 w wersji f2p. Reszta dyskusji jest zbędna, bo D2 w darmowej wersji jest ledwo wersją demo.
@JaszentyN7:
Destiny to gra płatna, która z braku powodzenia zmieniła się na model F2P, ale to nadal gra płatna. Zajawka jest za darmo, a potem albo płać albo się nudź. Podbija im ilość graczy tak czy siak, więc win-win.

Warframe od początku była F2P i nigdy nic się w tej kwestii nie zmieniło. Zarabiają głównie na ludziach, których stać na kupowanie platyny, prime access itp. Kupienie prime access wiąże się z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JaszentyN7: z destiny ostatnio chyba pół planet #!$%@? i coś pokręcili z brońmi, chodzi o "sunsetting" i "destiny content vault" czy coś takiego. poczytaj o tym bo się to wielu nie podoba, ja chciałem pograć znowu zobaczyć o co z tym chodzi ale jest bug przez który mam mało fps i który ma być naprawiony dopiero w połowie stycznia więc nie mam jak a szkoda bo właśnie gameplay w destiny jest
@brass: Właśnie takie odczucia miałem grając w to, gierka rzuca cię na jakąś wcześniej niedostępną planetę, pozwala ci zrobić misje lub dwie i po tym wyskakuje ci komunikat, że aby kontynuować kup dlc, to jest żywcem wyciągnięte z gierek mobilnych. No ale cóż, z drugiej strony nie dziwię się, czuć, że gra była z początku pełnoprawnym tytułem ze pełną cenę, jakość wykonania jest o wiele wyższa, ale skoro dalej praktykują, to