Wpis z mikrobloga

Chcę zacząć coś robić w drewnie, (uspokaja mnie to i czas sam na sam jest bardzo relaksujący)
jakieś praktyczne rzeczy typu krzesło, jakaś półka, stolik itp.
Co trzeba kupić? Piła, szlifierka.. Podpowiedźcie jakieś fajne ustrojstwa dzięki którym będzie to wyglądało fajnie!
Mam dużo palet i jakiegoś tam drewana, takie działanie dla siebie.
#drewno #recznerobotki #rekodzielo
  • 10
@veganator: zależy z czego chcesz robić i jak :)

możesz iść drogą japońskich mistrzów i całość robić samymi drewnianymi wycięciami, a z narzędzi będziesz potrzebować ręczny strug, dłuta, piłę i papier ścierny. W 100zł się zmieścisz. Do tego albo tradycyjne ręczne wiertło albo po prostu wiertarko-wkrętarkę. Po taniości, wszystko zrobisz. Tylko znacznie więcej pracy i nauki z tym.

Jak chcesz bardziej nowocześnie to potrzebujesz minimalnie do tego wyżej również piłę stołową,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diogene: dłuta strug Piła 100 zł XDDD DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Zestaw dłut które się nadają to narex za 300 PLN wisienki to już x2
Strugi nadające się do pracy to 300-500/ szt a dobrze by mieć przynajmniej spust zdzierak i równiak, używane z lat 70-80 po stówie
Zestaw pil japońskich to 500 PLN za komplet

To zestaw żeby się nie męczyć i nie rzucić po dniu z #!$%@?.
@Gruby_Wujo: tak i na pewno potrzebuje takie dłuta na start by sobie podłubać w drewnie, gdy nigdy tego nie robił i chce sobie w ogóle spróbować. Piły też oczywiście oryginalne ręcznie robione przez samego Hattori Hanzo, nie żadne YATO za 40zł za dwustronną uniwersalną.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@diogene: dokładnie tak.
Bo dłutem z marketu to się zrazi i krzywdę sobie zrobi.
Sa krzywe tepe i z gównianej stali która się tępi od patrzenia.

Zaufaj mi. Kiedyś też myślałem że dłutem za 40 PLN można na początek działać. I wydałem tyle na gówniane dłuta ze mogłem od razu narrxy kupić i by taniej wyszło
@Gruby_Wujo: mam dłuta za 20zł z leroya i są gówniane i co chwilę je ostrzę na szlifierce, i też działają. A mam też japońskie dłuta za 200zł/szt i wiem jaka jest przepaść. Tymi moge się ogolic :). Mimo to uważam że jak chce wydać jak najmniej to mu wystarczą, tym bardziej że tak od razu nie będzie tym rzeźbił tylko dziury wygryzał.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diogene: błędem jest ze ostrzysz je na szlifierce bo jak mniemam nie jest to wolnoobrotowa chłodzona wodą
Zwykłym dłutem też możesz się ogolić, nie jest problemem wyprowadzić krawędzie i na ostrzyć gówniane dłuto - problemem jest ze ono jest ostre przez pierwsza minute.

Moim zdaniem lepiej kupić te minimum w postaci narexa albo chociaż irwina, irwin ma znośne piły japońskie chociaż wolę Dick z duta.pl