Wpis z mikrobloga

Polskie społeczeństwo to ma we krwi jeszcze mnóstwo postkomuny. Już widzę jak by Niemiec czy Anglik zgodził się na zamknięcie jego knajpy w #!$%@? bez żadnej rekompensaty. Trzymaj psyk, bo POLICJA przyjdzie i Ci mandaty #!$%@? - to u nas działa w 100%, jak bat na niewolników.

Sam strach przed #!$%@? wie czym wystarczy. Komornik siądzie, wierzyciele zlicytują, rodzina nie ma co jeść... nie szkodzi. Widziałeś komunikat rządu na twitterze? To stul pysk niewolniku i jedz gruz.

A tymczasem Rydzyk urządza urodziny, TVP Sylwestra, a naczelnik jedzie na cmentarz. Nie dla psa to, dla pana, #pdk

Ciekawe czy gdyby Hansy nie dostawały tych 5000 euro na dzień dobry i żądanie to też tak chętnie zamykaliby swoje biznesy. Wątpię.

Mam nadzieję, że kolejne pokolenie już się z tej mentalności wyleczy. Nie mam hotelu, klubu fitness ani restauracji, ale gdybym miał to wolałbym spędzić 5 lat w sądach, niż dać się tak pomiatać jak starą szmatą. A kasę zawsze można brać do ręki i rozliczać z US dokładnie tyle, ile się należy.

Komuna, czy nie wiem co, odebrała ludziom poczucie godności.

#koronawirus #ekonomia #gospodarka #takaprawda #hotele #gastronomia #silownia
  • 3