Wpis z mikrobloga

Tydzień. Nie dziewięć dni a tydzień trzeźwości. Pierwsze dwa po wpisie ostatnim schodziłem jeszcze z procentów. Zacząłem nietypowo bo w sylwestra.

Nie ukrywam ze początek ciężki. Jak zawsze- drgawki,humory, zaczepki, brak cierpliwości, w nocy poty i koszmary...chciało by się rzec ze standard

Dużo izotonikow soków witamin.

I pierwsze przespane normalnie noce. Posiłki ze smakiem.

Poszukiwania terapeuty. Tutaj prośba o polecenia. Kogoś dobrego- cała Polska bo i tak wszystko odbywa się online a ja nie potrafię nic wybrać- nigdzie nie ma opinii

Zaczyna się dobry czas. Boje się ale wierze ze tym razem się uda

Humoru dziś brak ale siła i determinacja jest!

Spóźnione wszystkiego dobrego w nowym roku Mirki i Mirabelki!:) i przede wszystkim tobie @EricCartman69 :)

#alkoholizm
#3ezwytrzezwieje
  • 19
@3ezwy: teraz faktycznie spotkania są online ale jak tylko ta całą pandemia się skończy to wszystko wróci do spotkań stacjonarnych raczej. A sama terapia z terapeuta to za mało. Dużo lepsze efekty daje równocześnie praca z grupą w tej samej poradni. Wiem, bo przerabiałem obie opcje. Dlatego szukaj mimo wszystko lokalnie. A może i na NFZ, ja sobie bardzo chwalę. Jakbyś podał chociaż miasto to może ktoś by coś wiedzej podpowiedział.
@3ezwy ja się leczę w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i jestem zadowolony. Takie ośrodki są chyba w każdym większym mieście. Tak jak wyżej Mirek Ci napisałem łączy się tam terapię indywidualna z grupową. Terapeuta indywidualny, po konsultacji z Tobą decyduje, kiedy i na jaką grupę Cię wysłać. Na tą chwilę grupowe terapie są zawieszone, ale indywidualne się normlanie odbywają. Mi taka forma pomaga.
@3ezwy: wybór jest Twój, różnym ludziom różne metody pomagają. Grupa jest ważna bo często tworzą się na nich pierwsze "trzeźwe" relacje osoby uzależnionej. Pomaga też spojrzeć na swoją chorobę nie jak na coś z czymś trzeba mierzyć się samemu tylko daje szerszy pogląd na sprawę. Do tego jest możliwość poznania większej liczby różnych rozwiązań na głody, na różne życiowe sytuację, można się więcej nauczyć. Mi grupa dawała na tym poziomie relacyjnym