Wpis z mikrobloga

@alxnr: tam dobrze jest zostać tydzień , sierpień/wrzesień,
owszem da się zwiedzić wyspę w dwa dni ale po co?
wschodnia strona wyspy jest malownicza ( huty szkła, fabryki słodyczy,cudowne małe porty ), plaże z piaskiem drobnym jak cukier na południu i ruiny zamku na północy, środek - stary kościół.......
@sailor_73 tak, właśnie o wschodzie myślałam, ze względu na prom (Nexø), ewentualnie Allinge ale jeszcze nie orientowałam się jak wygląda transport na Bornholmie
@alxnr: Szkoda czasu i pieniędzy moim zdaniem. No chyba, że popłyniesz z Kołobrzegu, chcąc sprawdzić swoje szczęście (ale nie polecam). Na Bornholmie atrakcji jest mnóstwo (tzn zależy czego szukasz, ja mówię o atrakcjach "naturalnych", bo zakładam że nie jedzie się tam w poszukiwaniu klubów itp). Jest tego dużo więcej niż ci się wydaje: część z nich jest taka "obowiązkowa" bo piszą o nich wszędzie, część jest mniej opisana i trzeba trochę
@alxnr: @chuckd: A w jakim miesiącu się tam najlepiej wybrać żeby nie było jakichś sztormów promem, no i żeby pogoda była w porządku na jazdę rowerem?

Czy jak ktoś nie lubi namiotów to będzie szansa na jakiś kwaterunek bez wydawania fortuny?
@sailor_73:
via Android
  • 0
@prismo uuu, stary wpis odkopales ( ͡º ͜ʖ͡º)
Najwazniejsza zmiana od tamtego czasu jest taka, ze nie ma juz zadnego bezposredniego promu z Polski. Jedyna mozliwosc to prom laczony przez Szwecje. Jezeli masz samochod to polecam plyniecie przez Niemcy (Sassnitz).
Sztormy to zywiol, zawsze sie moga zdarzyc. Wazne jest na jakiej jednostce wtedy bedziesz. Duzy nowoczesny prom niewiele robi sobie ze sztormow, gorzej z manewrami w porcie