Wpis z mikrobloga

Witam,
Czy pracuje ktoś jako inżynier ds. lean manufacturing / inżynier jakości / inżynier produkcji, procesu?
Dostałem pracę jako młodszy inżynier lean i się zastanawiam jak będzie wyglądać moja ścieżka kariery. Mam pewne przeczucie, że zrobiłem błąd bo w jakości więcej mógłbym osiągnąć. Czy miał ktoś podobny problem? Jak wygląda przejście z działu lean do działu jakości w firmach? Zaznaczam, że działam w automotive.

#produkcja #inzynieria #leanmanagement #lean #studia #studbaza
  • 5
@Nhon a takie pytanie mozesz odp na PW ile taki mlodszy inzynier dostanie na reke ? Tez jestes po inz produkcji i 2 stopien bhp i bede sie rozgladal za praca.
Mam pewne przeczucie, że zrobiłem błąd bo w jakości więcej mógłbym osiągnąć. Czy miał ktoś podobny problem? Jak wygląda przejście z działu lean do działu jakości w firmach? Zaznaczam, że działam w automotive.


@Nhon: hmm, z moich obserwacji wynika, ze raczej w lean / procesie mozna wiecej osiagnac niz w jakosci, ale to moze zalezy od firmy
Nie pracowałem nigdy w automotive więc nie wiem na ile moja wiedza jest dla Ciebie uzyteczna ale jestem procesowcem z 3 letnim doświadczeniem na stanowisku i 5cio w branży. Po krótkim stażu (w utrzymaniu ruchu) trafiłem do takiego działu leanowego (co prawda nie jako inżynier Lean bo tam nie było takiego stanowiska- bardziej coś jak specjalista ciągłego doskonalenia). I moim zdaniem to nie jest nic dobrego dla kogoś kto dopiero zaczyna. Oczywiście
@jacob1: Myślę, że mogę się z Tobą zgodzić. Tak właśnie jest. Zaczynając od UR czy procesu jesteśmy bardziej doświadczeni od strony technicznej (tej cięższej strony). Wszystkie miękkie umiejętności czytaj audytowanie itp. jest się bardzo szybko i łatwo nauczyć.
@Nhon: I co zacząłeś pracować jako inżynier lean? To chyba jakaś duża korporacja skoro opłaca im się kogoś zatrudniać do lean i to pewnie nie jedyna osobę, bo chyba Ty nie masz w tym doświadczenia.