Wpis z mikrobloga

@Kurkur odpowiadam tutaj, może ktoś skorzysta.

Pyatnie mirku. Coinbase Pro jest zachwalany za prostotę. Czy Bitpanda którą polecasz jest równie nieskomplikowana do kupna i wysyłki na portfel? Od dwóch lat używałem do tego Revoluta.


Zamiast coinbase i coinbase pro, zrób sobie konto na bitpanda i bitpanda pro to europejska giełda z Austrii, to praktycznie kopia coinbase i coinbase pro, niczym nie ustępuje coinbase i ma duży plus bo opłata za transakcję btc jest zależna od mempool, patrz tutaj https://mempool.space/ mediana fee, jak jest tanio to tanio wyślesz bitcoiny z bitpanda pro.
Łap refa, dostaniesz dychę € https://www.bitpanda.com/?ref=175771990509533664
bez refa, bez dychy https://www.bitpanda.com

Mówisz że revolutem... gdzie kupisz tanio i szybko tak jak na na coinbase pro przelewem z revoluta? https://ramp.network/buy i https://www.changeinvest.com/
Na ramp nie trzeba zakładać konta i robić weryfikację. pGdy będziesz robił zakupy revolutem poniżej 1200€ nie będzie trzeba wysłać dowód (KYC weryfikacja).
Revolutem zwykły przelew przechodzi instant, w kilka minut (nie kartą bo prowizja 3%). Revolut>bitpanda pro nie testowałem. Teoretycznie przelew powinien przejść, jeśli nie w kilka minut to w max 24-36h.

Na xChange normalnie robisz weryfikację i masz fajną apkę na telefon + karta visa za darmo To taki niby portfel (trzymasz krypto u kogoś tak jak na giełdzie), większe sumy btc wypłaca się i trzyma na niżej wymienionych pewnych portfelach do btc. Wtedy masz pewność że btc są twoje.

W tych 3 miejscach wypłaty btc są tanie, około 1$ za wytransferowanie btc na portfel a wszędzie na giełdach trzeba płacić 0.0005 btc to jest 19,3$ na teraz przy kursie 38,6 tys. $.
W tych 3 miejscach kurs jest prawie identyczny jak na coinbase pro i na innych największych giełdach. Ramp.network, xChange i bitpanda to raczej a'la kantory a bitbanda pro to giełda ale nie ustępują najlepszym giełdom a pod kilkoma względami są lepsze niż giełdy.
Tu robiłem podobny wpis.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Portfele typu Ethos są bezpieczniejsze od trzymania na giełdzie?


Znam dużo portfeli a tego Ethos nie znam.
Ogólnie nie ma dobrych portfeli do eth i do multi krypto.
Jest tylko parę dobrych portfeli do btc, mycelium wallet (nie na ios) electrum na PC, samourai wallet blockstream green wallet i coś by się jeszcze znalazło.

Jak masz jakieś eth to metamask i mycrypto byłby najlepszy (tak myślę) ale nie oznacza to że to dobre portfele do trzymania krypto. Jak masz jakieś shitcoiny to obojętnie jaki portfel, exodus, atomic, trust, ja nie używam bo mają zamknięte oprogramowanie i nie wiadomo co te portfele robią, może wysyłają twój seed do chińczyka.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie trzymaj na giełdzie jeśli nie tradujesz. Giełdy upadają.
Andreas Antonopoulos: “Your keys, your bitcoin. Not your keys, not your bitcoin.”


#bitcoin #kryptowaluty
plaisant - @Kurkur odpowiadam tutaj, może ktoś skorzysta.

 Pyatnie mirku. Coinbase ...

źródło: comment_1610029195VuyudbS3X3ACCrvjkxbH5j.jpg

Pobierz
  • 26
@gosciu82: jeśli ktoś mi mówi gdzie poleci kurs to ja się trzymam na bardzo duży dystans do takich ludzi. NIKT NIE WIE CZY SPADNIE CZY UROŚNIE. Dla tych którzy czytali w tamtych czasach 2017-2018 @cyberpunkbtc @pawlo74 @rysiekryszard Manah Fervi Dantte Dpc przestało to mieć znaczenie bo są już tak bardzo zarobieni.
Od 3 miesięcy nic nie dokupiłem. Od tego miesiąca wznawiam comiesięczne dokupywanie DCA "dolar cost average" niezależnie od kursu. Gdybyś
@plaisant: chętnie dokupilbym po 10 k nawet. Głupi byłem kiedyś, że skreslilem bitka po stracie na mexie i przestałem się interesować na 2 lata. Jakbym dokupowal za drobny hajs już bym coś miał. Ale myślę.ze nie jest jeszcze późno i dokupuje od 2 miechow. Już 80% wzrostu portfela ... I tym razem zamierzam trzymać się zasad i dokupować choćby skały sraly i trzymać nie ruszać... Namówiłem.nawet dziewczynę do tego, i razem
@plaisant: hej, coś się zmieniło z fee na bitpandzie? (rejestrowałem sie z refa btw.) przelałem tam środki z binance i przy wypłacie dzisiaj pokazuje mi teraz 0.00104880 BTC to tak jakoś pod 50$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ciut_gorszy: to jedyna giełda na której ta kopłata zmienia się, teraz https://mempool.space/ wysokie opłaty i 70k transakcji nie potwierdzonych więc podwyższyli. Jest wyjście z tej sytuacji. Konto na coinbase pro lub change invest i przelanie za grosze xlm lub ltc z bitpanda na te co wymieniłem, zamiana na btc i wypłata z 1€
@plaisant: robiłem to wczoraj z binance na pande przez xrp, pózniej bylo trzeba wyjsc do euro (bo na pandzie nie ma xrp/btc?) i powrót do btc. W miedzy czasie mocno miotało kursem więc troche było zachodu żeby wyjść z tym samym co miałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a na coinbase pro teraz wypłaty po 1€?
@ciut_gorszy: wygląda na to że na coinbase pro i change invest robią ogromne wypłaty do wielu w jednej transakcji. Opłacają 130-150 sat/vB a kosz rozkłada się na 70-100 output to realnie wychodzi 0.00003-0.00004 do zapłaty.
t


@plaisant: jak masz refa na coinbase to możesz dać, bo widze ze dużo sie udzielasz to moge sie zarejestrować z twojego.

Będę chciał doładować revolutem (przelew, bo mowisz ze kartą prowizja 3%), Po prostu klikam przelew międzynarodowy i zamienia mi wtedy kasę z pln taką walute jaką zaznacze czy wcześniej mam ją wymienić i utworzyć konto w innej walucie i dopiero wtedy przesyłac kase na coinbase? Jest jakaś różnica w
@coolcooly22: nie ma korzyści z refów z coinbase. Chodzi o to że musiałbyś kupować drożej na coinbase (kantor) wtedy ref działa i coś tam by wpadło ale ja nie chcę. Wolę żebyś sobie kupił taniej na coinbase pro (giełda) wtedy ref nie działa. Nie ma sensu dawać komuś refa z coinbase.

Wymienić na €, utworzyc konto w € i dopiero wtedy przesłać nie kartą kase na coinbase PRO.
Wejdź na coinbase
@coolcooly22: tam skorzystasz z coinbase earn, tam jakieś krypto ci wpadną, tam trzeba wejść i zapisać się na listę oczekujących, przychodzi info na mail że masz do zrobienia quiz, tez tam widac co jest do zrobienia. Klikasz na pałe odpowiedzi w tych quizach i zalicza ci jakieś śmieciowe krypto dają. Na coinbase (kantor) zamieniasz to na BTC i za darmo na coinbase pro (giełda) klikasz depozyt i te BTC na coinbase
kupił


@plaisant: a ostatecznie trzeba weryfikować konto scanami? Bo mam komunikat Jesteśmy prawnie zobowiązani do weryfikacji Twojej tożsamości. Jeśli nie chcesz dokonywać weryfikacji, Twoje konto zostanie ograniczone do wypłat po February 26 2022.

Więc na tę chwilę niby nie trzeba. Czy wyskoczy mi jak będę chcial wysłać btc gdzieś i lepiej to zalatwic juz