Wpis z mikrobloga

Chciałem sobie unowocześnić bramę wjazdową, jednocześnie przedłużając życie mocno styranego pilota. Do przycisku dolutowałem kabelki, wyprowadziłem je do relaya, na RPi za pomocą prostego serwera www ustawiam GPIO by relay się zwarł i otworzył/zamknął bramę.

Potem tylko skrót w #ios mi pozwala na "Hey siri open garage", co wysyła zapytanie do tego serwera www, ten zwiera piny i otwiera. W ten sposób mogę sobie otworzyć bramę jak jestem np. minutę od domu, by podjechać akurat jak się otworzy :)

Łączenie z siecią domową przez wifi, przez zwykły wbudowany adapter - oprócz tego mam drugi, który gdy wykryje zaparkowane auto (a raczej jego kamerę) to się z nią łączy i powoooooli (1.5 MB/s xD) zgrywa nagrania z katalogu RO na serwer w domowej sieci

#diy #raspberrypi #techsupportmcgyver
d.....e - Chciałem sobie unowocześnić bramę wjazdową, jednocześnie przedłużając życie...

źródło: comment_1610054400tD4TP6CmwR3n7ODaQgXs5C.jpg

Pobierz
  • 40
@dktr: ej ale w NASA wiedzą że im w głównym budynku zamieszkałeś? :P

pilota przerobiłem bo tyle razy upadł że już nie było sensu go wozić ze sobą. Brama jakaś okrutnie stara, hgw na jakim sterowniku itd. Nawet nie wiem gdzie miałbym zacząć. A tak to każdy autoryzowany może sobie telefonem otworzyć :)

Myślę jeszcze nad rozbudowaniu pod HomeLinka, niezbyt popularne u nas ale auto mam z wbudowaną obsługą. To by
@diogene: szanuje. Montuje/serwisuje automaty do bram i ludzie czesto pytaja o podobne rozwiazania. Powiem szczerze wystrzegam sie tego jak moge. Powod jest prosty - wiekszosc z nich przy najmniejszej anomalii nie mowiac juz o awarii nie ogarnia co sie dzieje i potrafia w srodku nocy wydzwaniac. Albo alcje w stylu „kupilem nowy telefon trzeba mi apke do bramy ustawic(wielka filozofia suple pobrac XD) a jak wezmiesz policzysz dojazd i czas(czas w
nie potrzebujesz monitora w domu tylko moze sie komunikowac prosto z telefonem


@Voyo: to byłoby idealnie. Każda elektronika w domu starzeje się w zastraszającym tempie i po roku już wygląda staro. W ten sposób nie bedę potrzebował kolejnego telewizorka na ścianie.