Wpis z mikrobloga

Cześć, Mireczki. Zwracam się do obcykanych w temacie, mianowicie interesuje mnie koszt "postawienia" w miarę nieskomplikowanej stronki internetowej, konkretniej e-gazety. Posiadam domenę, hosting, zakupiłem motyw, Elementora, potworzyłem niezbędną na start grafikę. Zostało właściwie tylko poukładanie puzzli w całość, co idzie mi mozolnie, a w odwrotnie proporcjonalnym tempie zaczyna mnie frustrować. Ile za coś takiego (plus drobne interwencje w kodzie, gdyby w motywie tkwiły niewidoczne gołym okiem śmieci), mógłby policzyć zdolny amator bądź niedrogi specjalista?
#webdesign #informatyka #wordpress
  • 3
@FatherKrampus: Ciężko strzelać w ciemno, zależnie od zakresu prac. Najlepiej spisz co jest do zrobienia, co byś chciał osiągnąć, chociaż mniej więcej. Zazwyczaj w 1000-2000zł netto można się zmieścić. Jednak z gotowych motywów nie zawsze łatwo wyrzucisz śmieci, szczególnie jak jest sporo wtyczek lub dodatków do Elementora i wizualnie może to grać, jednak pod kątem wydajności (np. test web.dev) nadal może nie być dobrze. Motywy zazwyczaj tworzone są tak, aby dało
@zwierzak40: Kurczę, trudno laikowi opisać. Ogólnie rzecz biorąc większość robocizny (moim nieszczególnie profesjonalnym zdaniem) sprowadza się do tego, co może niezbyt precyzyjnie opisałem w powyższym wpisie, a więc przeniesienia mojej koncepcji na Wordpress i doprowadzenia jej do stanu funkcjonalności.
Strona docelowo ma być portalem z newsami i publicystyką, a zakładając chociaż umiarkowany sukces po pierwszym półroczu działalności - projektem komercyjnym, w który zainwestuję więcej dopiero po zobaczeniu jego rentowności na własne