Wpis z mikrobloga

Mamy taką działkę na której w perspektywie 10 lat chcemy się wybudować. Jest ona w mieście, gaz jest, prąd trzeba dociągnąć ale bez przypału. w 2022 ma być kanalizacja.

No i teraz pytanie, przez te 10 lat mogłaby to być działka rekreacyjna. Chcemy mieć tam jakiś kontener lub domek 35m na zgłoszenie.

Pytanie tylko czy warto? Jak na razie kanalizacji tam nie ma. Studnia to mały problem, szambo już większy. Poza tym kanalizacje trzeba przeciągnąć przez drogę wspólną a z tym z tego co wiem mogą być problemy.

Może ktoś budował taki domek 35m2 i może napisać ile go to wyszło? Jak to najtaniej rozegrać?

#budujzwykopem
#budownictwo
  • 5
  • Odpowiedz
@zouzosi: Taki domek kupisz nawet gotowy. Kolo od okolo 25k kosztuje w wersji DYI

Nie musi miec kanalizacji. I bym sobie nia nie zawracal glowy

Mozesz ogarnac sobie takie male szabmbo albo mini oczyszczalnie na patencie i na dziko. Spokojnie starcza dla weekendowego uzywania dla 4 osobowej rodziny

Opcje masz jeszcze takie
- domek holenderski - wzglednie wykonczone, niezbyt nowoczesnie moze, ale wygodne nawet dla calorocznego mieszkania. Znajomi bazowali w tym
  • Odpowiedz
@Rafalski45: Mobilne odsprzeda. Kwestia budzetu.

Przyczepe i holenderskie raczej bez specjalnych strat
Na konterner sie tez znajdzie chetny. Na szkieletowy juz gorzej.

Zalezy jaka duza dzialka.
Ja jakbym sie teraz budowal to bym sobie jebnal gdzies w rogu jakis maly i go pozniej zostawil. Albo zeby dzieciaki imprezy robily poza domem, dla gosci albo na imprezy dla mnie i znajomych.

Takie drozsze sa calkiem w pyte.
bigger - @Rafalski45: Mobilne odsprzeda. Kwestia budzetu.

Przyczepe i holenderskie...

źródło: comment_1610308561LZZbMV8OdvHzhkSTTKJrvd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zouzosi: ja bym sprawdził w gminie czy możesz mieć tam szambo, bo w przeciwnym razie życzliwy sąsiad może Ci narobić problemow
  • Odpowiedz
@bigger: @bb89:

Ogólnie turbo reżim w MPZP jest w stylu działka minimum 800m2 na polowe bliźniaka gdzie normalnie dają 400-500. Minimalna powierzchnia działki z garażem oddzielnym 2000m2. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz