Wpis z mikrobloga

#rowery #rower #roweroweswiry

Mirki, jaram się jak dzieciak. Kupiłem dzisiaj pierwszy rower szosowy, przesiadam się z wysłużonego już MTB którym #!$%@?łem ostatnie 7 lat. Jest serio, aż taka różnica? Będę jeździł szybciej? Mniej się męczył? Dłuższe dystanse? Naczytałem się, że to taki przeskok, że niektórym kopara opada... do tej pory na grubych oponiskach, a teraz patrzę na to cudo to opona jak mój fiutek... niegruba. Nie mogę się doczekać pierwszej trasy... ehhh!
  • 17
@nadmuchane_jaja kup dobrą maść na ból dupy. Serio. I rozgrzej się przed jazdą. Pośladki i krocze o czułości sutków stoją otworem, przed jazdą każdą drobną nierównością w asfalcie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nadmuchane_jaja: Twoja dupa odczuje różnicę. Uwierz ( ͡° ͜ʖ ͡°) I ręce też. Każdy kamyczek wyłapiesz. Co do prędkości. Łatwiej osiągnąć wyższa. Łatwiej utrzymać. Na początku faktycznie będzie wow, a po chwili przejdziesz do normalności :)
trudno, dupę oswoję, bardziej boje się #!$%@? na tych cienutkich kołach niż bólu dupy


@nadmuchane_jaja: Obcierki na udach przy dupie, jaja, trzepanie na baranku ale szosa to kosmos. I dam ci radę, nie idź w opony 28c, 25c to jest szosa. Chyba, że musisz.
@4x80: opowiem jak zrobię moją standardową trasę jak było XD na MTB 70-80 km to raczej tak bez wysiłku i jakiegokolwiek odczuwania. Boje się właśnie, że po przesiadce znowu będę musiał się 'uczyć', ale frajda będzie bo MTB już dawno żyłowałem do granic możliwości... nie te przełożenia i na płaskim robiło się nudno i wolno :(
@nadmuchane_jaja: Jak dobrze dobrałeś ramę do wzrostu to się szybko przyzwyczaisz. Pobaw się kątem, wysokością i pozycją siodełka. Nie bój się dolnego chwytu. Nie przesuwaj siodełka zbyt daleko do przodu, jeśli wydaje Ci się, że "klamki są daleko" - kolana będą wdzięczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czemu nie 28 skoro komfort się podnosi, a opory toczenia nie zmienia się diametralnie?


@Wycu91: Rower też się diametralnie zmienia w bardzo ciasnych zakrętach gdzie czuć ''snejka'' ale przede wszystkim w jeździe pod górę. A jak on jest lekkim zawodnikiem to specjalnie na plus nie poczuje tylko rower będzie bardziej mułowaty, a przecież ma to być szosa. W endurance się można pchać w szersze opony a w szose to po co.