Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś kocioł Viessmann ze sterownikiem BSOP? W moim coś się popieprzyło i samoczynnie, co kilkanaście minut, zaczyna grzać :|. Całość montowana 2 tygodnie temu. Da się jakoś trwale wyłączyć funkcję grzania grzejników? Na chwilę obecną, nie mam czasu na zabawę z serwisantami i potrzebuję jakiegoś tymczasowego rozwiązania. Próbowałem ustawiać na sterowniku niższą temperaturę, ale obecnie jako docelowa jest 17 stopni, a mimo to piec się uruchamia.
Przejrzałem instrukcję i nie znalazłem tam wyłączenia

#pytanie #pytaniedoeksperta #ogrzewanie
  • 12
@rajman: Vitodens 050W + https://sterownikitech.pl/termostat-pokojowy-bsop-viessmann,id1053.html

Szczerze mówiąc - nie wiem. Piec został zamontowany, sterownik tak sobie stał i tyle. Nie miałem potrzeby przy nim grzebać, bo mieszkanie zazwyczaj utrzymuje temperaturę 20-22 stopnie, co jest absolutnie wystarczające dla naszych potrzeb. Chyba ani razu nie spadła poniżej tych 20 stopni, poniżej których miałby się uruchomić piec.

Ustawianie temperatury ręcznie na nic nie wpływa. 8, 15 czy 19 stopni - bez różnicy, piec po
@rajman: dioda, która miała sygnalizować połączenie pieca ze sterownikiem, nie świeciła się. Przytrzymałem przycisk mający za zadanie zmianę kanału - piec się wyłączył, dioda sygnalizująca komunikację zapaliła się. Szkopuł w tym, że wczoraj już to robiłem (co prawda na ślepo), ale po jakimś czasie piec znowu działał w sposób nieprawidłowy.
Spróbuję jeszcze coś pogmerać przy kanałach.
@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: i co, udało się? Mam ten sam problem. Jakby był podłączony do odbiornika jakiś drugi bezprzewodowy zadajnik, np. U sąsiada. Jak nastawię swój regulator powyżej aktualnej temperatury to się owszem włącza, ale poza tym dodatkowo się włącza nawet jeśli zostanie osiągnięta zadana temperatura. Zaczął mi grzać tego lata i reset ustawień nie pomógł... 2 lata działał ok, ale jak w piach strzelił... Serwisant mówill najpierw że tak ma być, a