Wpis z mikrobloga

szybkie pytanko
Takie sprzęty
https://allegro.pl/oferta/vscan-obd2c-its-skaner-tester-diagnostyczny-can-pl-7972275131
https://allegro.pl/oferta/skaner-diagnostyczny-v-scan-obd2-mini-uniwersalny-6566635633
Do czegoś się nadają, jest to w czymś lepsze od ELMA za 20 pln (którym czasem nawet błędów silnika nie da się przeczytać) czy Elma za 50 pln czyli Vgate iCar2 ??
Co chce uzyskać:
- możliwość odczytania checków, przede wszystkim silnika i układu elektrycznego

Takie dobrze jakby było, ale mi nie zależy, to kasowanie błędów, odczyt pozostałych błędów
Pytanie czy warto wydać te 150 - 300 pln, chce po prostu wiedzieć czemu się coś świeci. Z taniego elma nie wiele mogłem odczytać, znaczy spoko że w Torque widziałem to co na zegarach + przepustnice ale to nic co było warte chociaż trych 20 pln

Auto to nie prom kosmiczny- Astra H

#motoryzacja #obd2 #auta
  • 4
  • Odpowiedz
@jacob1: Jak masz elma i smartfon i chcesz korzystać okazyjnie to bym nie kupował tych skanerów.
Druga sprawa - elm+aplikacja oraz taki skaner korzystają z obd2 więc powinny pokazać Ci te same parametry i błędy
  • Odpowiedz
@rysiekMR: mam, a wlasciwie miałem bo się spsuł, takiego Elma za 20pln (z tego co czytam to te najtansze elmy mają podroby Elma w środku), no i nawet błędy silnika nie czytał wszystkie. Więc teraz się zastanawiam czy kupić legitnego Elma (o tym vgate są pozytywne opinie) za te parę zł, czy się szarpnąć na skaner
  • Odpowiedz
@jacob1: Powtórzę jeszcze raz - skaner obd2 i aplikacja (o ile programista nic nie spieprzył) z elmem powinny Ci pokazywać dokładnie takie same parametry i błędy. Skaner ma pewne plusy (np. nie ogranicza Cię bateria, jest na kablu więc nie zapomnisz interfejsu, zazwyczaj ma czytelniejszy ekran) jak i wady (nie da się zrobić skrina, nie da się łatwo podglądać parametrów w trakcie jazdy itd.) względem smartfona.
Jak do użytku prywatnego to
  • Odpowiedz
@rysiekMR: kupil m tego Elma za 5 dych (vgate) i rzeczywiście nie najtańszy mozliwy elm i dobra apka dają radę. Nawet mi się z modułem cim połączył
  • Odpowiedz