Wpis z mikrobloga

#rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #seks #pytanie #ankieta #wykop #psychologia #milosc

Zakładamy, że przeszliście kilka związków, parę niefajnych. Była zdrada, był border tudzież jakieś oszukiwanie ze strony partnera/partnerki, może jakaś kradzież. Mija rok do dwóch, poznajecie nową osobę, podobacie się sobie z wyglądu i charakteru, sporo rozmawiacie, lubicie spędzać ze sobą czas, macie się ku sobie, czujecie chemię i pociąg.

Jak się zachowujecie wobec niej?

AD 2-4 pytania w ankiecie:
- traktowanie mam na myśli starania, nawet jeśli trzeba za coś zapłacić czy coś kupić, to jakiej jakości czy ceny w porównaniu do zapłaty za coś za/dla ex;
- stopień poświęcenia i zaangażowania w porównaniu z poprzednimi relacjami (przykłady - u niebieskiego cena pierścionka zaręczynowego w porównaniu do poprzedniej i nowej relacji oraz sam fakt zaręczyn u obu relacji czy wystąpił czy nie, tudzież czy różowa pozwala traktować siebie w łóżku tak samo jak swojemu ex, zakładając, że ją szmacił, i czy nowemu pozwoli na to samo, lub czy zrezygnuje ze spotkania z koleżankami by móc przywieść swojego partnera z imprezy, czy umiała tak tylko się poświęcić dla ex ale dla nowego partnera już nie ma zamiaru itp.);
- umiejętność dla tej osoby z czegoś podobnego zrezygnować;
- umiejętność iść na ten sam bądź zbliżony kompromis;
- poziom szacunku, także w kłótni (w tym przemoc, słownictwo, argumenty, przyznanie racji porównując obie relacje)
- romantyzm lub jego brak w sypialni w porównaniu z poprzednimi relacjami;
- intensywność traum, lęków i braku zaufania dla nowej osoby w porównaniu z poprzednimi relacjami.

Innymi słowy, zachowanie względem tej osoby, czy odbiega znacząco od tego względem ex czy nie i czy przeżycia z ex nie wpłynęły na jakość nowego związku (czyli niezależnie od tego, czy te kiepskie relacje by się pojawiły czy nie, nowa osoba byłaby traktowana tak samo, bo to jak jest traktowana zależy wyłącznie od tego, co sama sobą reprezentuje, a nie jak bardzo skrzywdziła was ex).

Pytanie więc brzmi:

Jak traktujesz nową tę osobę?

  • Mam dość związków, chcę tylko przyjaźni 18.8% (9)
  • (W związku) traktuję ją lepiej od swoich ex 37.5% (18)
  • (W związku) traktuję ją jednak gorzej od ex 8.3% (4)
  • (W związku) traktuję ją tak samo, jak swoje ex 35.4% (17)

Oddanych głosów: 48

  • 4