Wpis z mikrobloga

@Vetinari:

Korporacje powinny podzielić wszystkie swoje zyski równo między pracowników! Każdemu należy się równość i dystrybucja dóbr!


Czy jakoś tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vetinari: wątpię, żeby ktoś w rozmowie z przyjacielem napisał, że jest spłukany jeśli ma mniej niż 25 lat. Po prostu ostatni raz "jestem spłukany" słyszałem z 13 lat temu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gatineau:

nadal nie napisałeś jak w takim razie mówi dzisiejsza młodzież?

"wydałem całe kieszonkowe na skiny w Fortnite"
  • Odpowiedz
@Pedroo: e, myślałem że wymyślili coś ciekawszego, zero kreatywności w nowym pokoleniu, za moich czasów to był slang, teraz nie ma czasów... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale hajs to też trochę wapniackie, nie?
  • Odpowiedz
@gatineau: akurat slang aktualnie w młodym pokoleniu jest dość ciekawy i rozbudowany, po prostu jest to generator rozmów przetłumaczony z angielskiego, gdzie ktoś przetłumaczył "broke" jako spłukany i nie brzmi to naturalnie jeśli chodzi o rozmowę na messengerze między względnie młodymi osobami "przyjaciółmi". Hajs nie jest "wapniackie" chociaż pojawiło się parę nowych nawet śmiesznych określeń.
  • Odpowiedz
@Pedroo: "wapniackie" to się śmieje, to było jedno z tych słów którego używali moi rodzice i myśleli że używa go młodzież - po użyciu słowa "wapniak" można było bardzo łatwo poznać dorosłego który udaje "swojego" i myśli że używa poprawnego slangu, picrel. A w naszym pokoleniu nikt by nie powiedział na starych "wapniacy", byliśmy w końcu pokoleniem które wymyśliło (chyba? rocznik 89 here) dowcipy o "twojej starej" więc jedyne używane określenie
gatineau - @Pedroo: "wapniackie" to się śmieje, to było jedno z tych słów którego uży...

źródło: comment_1610554922MzewmAgRSxaQV8g2mG8ne0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gatineau: nie no to wiem o co ci chodziło z wapniackim, złapałem aluzję, niestety ja trochę młodszy bo rocznik 97, ale często słyszę jak młodzi (a raczej młodsi) rozmawiają no i nie brzmi to zbyt naturalnie xd
  • Odpowiedz