Wpis z mikrobloga

#samochody

Hej wykopki, ile ogłoszenie musi wisieć na Otomoto by stało się "podejrzane"?
Bo są sobie takie autka, jak np. to
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-lift-2o13-16v-140ps-pdcx2-clima-2stref-serwis-piekne-swiezo-z-niemiec-ID6Dvpve.html

Bardzo fajna cena za ten rocznik, więc na czym polega problem, że się nie sprzedało od 20.12?
Jakieś pomysły?
Bo szukam jakiegoś samochodu 2008 lub nowszy do 25 tysięcy, benzyna, kompakt, 130+ KM i powiem szczerze, że ten burdel w ogłoszeniach mnie zwyczajnie przeraża. Wszystkie samochody na zdjęciach wyglądają rewelacyjnie, rzadko rdzewieją, bo nowoczesne powłoki antykorozyjne dają radę, to na co do cholery patrzeć? :D
  • 33
@Sm3rf1k: No niestety jakoś nigdy nikt w rodzinie nie chciał sprzedać takiego samochodu, jakiego potrzebuję. Właściwie to nie znam też ani jednego znajomego z takim szczęściem. Ale też mało kogo znam, kto by kupował nowe samochody, no chyba, że na firmę.

@peja_ricardo12: A nie wiem, ile to jest długo? :(
@Sl_w_k_1: O, fajna rada, posłucham. W końcu to wszystko jedzie z Reichu.
Ale zastanawiam sie, co można spieprzyć w 8-letnim samochodzie, że jest już padaką. Chyba skasować albo zatrzeć silnik, bo przecież to się nie ma prawa zużyć przy takim przebiegu.
Jak jest wystawiony to podejrzane, bo dobre auta to się po rodzinie sprzedaje


@Sm3rf1k: niekoniecznie, sam większość aut sprzedałem nawet bez wystawiania ogłoszeń (bo ludzie wiedzą jak dbam o samochody), ale raz miałem sytuację że akurat nikt ze znajomych nie potrzebował auta w takiej półce cenowej (dwie osoby były wcześniej zainteresowane ale kupiły coś innego zanim zdecydowałem się na sprzedaż) i później bujałem się kilka tygodni ze sprzedażą, mimo że auto
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pantokrator: sprzedawałeś kiedyś samochód? Takich fiatów jest kilkaset na otomoto, do tego dodaj, że podobnych aut innych marek jest pewnie kilka tysięcy. To, że auto wisi miesiąc, dwa czy pół roku nie oznacza, że jest podejrzane. Sam sprzedaje Yarisa 5 letniego w idealnym stanie i od pół roku mam może jeden telefon na miesiąc. Po prostu takich aut jest mnóstwo więc zainteresowanie jest małe i ciężko je sprzedać
@peja_ricardo12: A to spoko :)
Ale to jest ból, w Polsce same biedaauta poflotowe prawie, a jak ktoś kupił sam coś fajnego, to właśnie - sprzedaje w rodzinie. Chciałem kupić od osoby prywatnej, ale zdaje się, że NIKT nie ma Bravo 140KM, ani Civica 1.8, ani cholernego Megane 1.4 Tce, raczej jak już biorą, to albo 'po taniości', albo wręcz przeciwnie - pełen wypas, więc nie kompakt, tylko jakieś kolubryny, na
@Radiativ: Fiatów Bravo 1.4 140KM w promieniu 220km od Wrocławia do 25500 są 4 sztuki tak jakoś :/
Meganka trochę lepiej, Civic też lepiej, za to dość antyczne roczniki.

@goferek: @peja_ricardo12: @Sl_w_k_1: @Niedzwiedzmin:
A pytanie - lepiej brać starszego Civica 1.8, czy młodsze Renault/Fiata/Cokolwiek innego?
Wiem, może durne pytanie, ale coś się pieprzy teraz w samochodach z powodu samego wieku, czy jak przebieg nie jest kosmiczny, to
@peja_ricardo12: Właśnie Civic 1.8 (UFO) może i średnio mi się podoba z wyglądu, ale ogólnie, najbardziej zachęcająco wygląda, tylko z założenia 2 lata starszy w tym budżecie, niż cała reszta. Ale z drugiej strony, mechanicznie chyba najsolidniejszy pojazd z dostępnych.