Wpis z mikrobloga

Bedoes & Lanek - TOA$T /
Znacie to uczucie kiedy się po ciężkiej pracy przychodzicie do domu, bierzecie 300 letni ą Whisky, puszczacie w tle Mozarta lub Beethovena , kładziecie się i delektujecie się odpoczynkiem? To tak samo jest jak odpalicie Rewolucje Romantyczną.

Po singlach od razu wiedziałem, że to będzie bardzo mroczna płyta, opowiadająca wiele historii, i dająca nam obraz Borysa, i tak też się stało. Dostaliśmy opowieści o korupcji, pieniądzach, miłości, porachunkach między gangami, o tym jak ludzie się zmieniają i cierpią. Jeśli miałbym to do czegoś porównać to do „My Beautiful Dark Twisted Fantasy”. Płyta ta została dopracowana w każdy możliwy sposób, dopięta na ostatni guzik. Bedoes zabiera nas w podróż, której nigdy nie zapomnimy, podróż ta trwa przez 20 piosenek, i ciągle zaskakuje. Słuchając tej płyty miałem wrażenie właśnie jakbym czytał jakieś książki, zaczynał od romansu wzorowanego na „Romeo i Julia” przechodzącą dalej w Hobbita, i kończąc na serialu Peaky Blinders. Bedoes wciela się w bohaterów każdego z tych dzieł.

Bedoes i jego gang 2115 to można powiedzieć odpowiednik Peaky Blinders. Są jak rodzina, bezwzględni, inteligentni, przystojni, a sam Bedoes to przełożenie Thomasa na naszą rzeczywistość, 1:1. Razem ze swoją drużyną przeżywają przygody jak w dziełach Tolkiena, wspierają się i razem dążą do celu. Niestety Bory tak jak Romeo przeżywa miłosne upadki, i widać jak go to niszczy psychicznie.

Wcześniej porównałem płytę Bedoesa do MBDTF, i to nie jest przypadek, bo to brzmi jakby robił sam Kanye West, i widać tutaj podobieństwo między Bedim a Westem. Oboje są geniuszami muzycznymi, oboje cierpią na tą samą chorobę i oboje wyprzedzają scene muzyczną w swoich krajach.

Otrzymaliśmy dzieło, które będzie się biło o płytę dekady, i jest już na początku roku najlepszą płytą 2021, jestem w 100% pewny, że nikt tego nie pobije.

#polskirap #rap #muzyka #bedoes
Farezowsky - Bedoes & Lanek - TOA$T /
Znacie to uczucie kiedy się po ciężkiej pracy ...
  • 9