Wpis z mikrobloga

Hej, robił ktoś kiedyś z was kuchnie z Ikei? Dają 25 lat gwarancji, gdzie normalnie inne firmy to w okolicach dwóch lat gwarancji. Jak stan ich mebli się trzyma przez te lata? Jaka cena montażu i dostawy. Najbliższa ikea do mojego miasta, znajduje się w odległości około 100km.
#remont #ikea
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TheSevo: Mam z 2 lata więc za dużo nie powiem bo prawie wszystko nowe. Składane samemu. Od nich cena zależy od wartości wszystkich mebli. Gdzieś na stronie jest cennik. Transport też robiłem sam. Blaty kuchenne brałem z innej firmy i sprzęt AGD też. Z z Ikea tylko lodówka była.
@TheSevo: Obecny system Metod nie ma jeszcze 25 lat więc nie znajdziesz odpowiedzi jak się sprawuje po tylu latach, ale na wszystkich Ikeowskich grupach na fb te kuchnie są polecane (polecam poczytać). Sama mam ją dwa lata, dużo gotuję i piekę, a kuchnia wygląda jak nowa. No i Ikea ma systemy BLUM więc to też plus.
@TheSevo: mam kuchnie z Ikei już ponad rok - https://www.wykop.pl/wpis/45515191/miesiac-temu-wraz-z-mezem-i-moim-tata-podjelismy-s/

Jestem bardzo zadowolona ze sprzętów - płyta indukcyjna, piekarnik i zmywarka. Szafki trzymają się świetnie, łącznie z prowadnicami i zawiasami. Jedynie blat przy zlewie wymaga już odświeżenia, ale to przypadłość drewnianych powierzchni.

Sprzęty do Ikei robią firmy typu Amica, tylko logo jest ikeowe. Lodówkę czy płytę możesz spokojnie dać innej firmy, tylko sprawdzaj wymiary. Najwięcej problemow jest ze zmywarka, ze względu
@TheSevo: Ikea jest spoko jak masz w miare przestronne mieszkanie developerskie lub nowy dom. Jak masz wielka plyte, albo kamienice z krzywymi scianami i jakimis dziwnymi rozwiazaniami z duza liczba zakamarkow to stolarz na wymiar ci to lepiej zateguje. Wez to pod uwage.
@ciemnienie: Elextrolux robi dla Ikea

@TheSevo: Sprzęty w Ikea masz od Electrolux, sama mam zmywarke, piekarnik i indukcje i oceniam bardzo dobrze, wcześniej na wynajmowanym mieszkaniu używałam 4 lata płyty gazowej od nich i piekarnika (jakieś najtańsze) i też byłam zadowolona. Oczywiście do ich kuchni pasują wszystkie sprzęty więc kupić możesz co chcesz :) Tylko do zmywarki kupujesz u nich specjalne części które ci pozwolą zamonotwać front