Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki! Dzisiaj zakupiłem kartę graficzną na Olx, przebieg rozmowy widoczny na screenach. Rano wykonałem przelew, o 11:00 w I sesji Elixir dla banku sprzedającego powinien dostać pieniądze. Po 11:00 chciałem do niego napisać wiadomość na Olx z zapytaniem czy otrzymał przelew i zapytać kiedy wyślę przedmiot. Nie mogę jednak do niego napisać, ponieważ widnieje informacja, że usunął swój adres e-mail. Nie podał swojego numeru telefonu, więc w tej chwili nie mam żadnej możliwości kontaktu z tą osobą. Mam jej dane takie jak: imię, nazwisko, adres oraz numer rachunku bankowego. Jest to bardzo podejrzane, że w tak krótkim czasie po zakupie, kiedy przedmiot jeszcze nie został wysłany sprzedający usunął opcję kontaktu przez Olx. Z drugiej strony nie starał się przenieść rozmowy poza Olx, podał zwyczajny numer rachunku bankowego i dane adresowe (nie wiem czy prawdziwe). Myślicie, że dałem się oszukać czy jestem zbyt przewrażliwiony?

#olx #oszustwo #podejrzane #pomocy
Pobierz Razor_XD - Mirki i Mirabelki! Dzisiaj zakupiłem kartę graficzną na Olx, przebieg rozm...
źródło: comment_1610713889Oslm6CZuJLmSfwMa7YCC8D.jpg
  • 22
@akapasappls: Wiadomo. Tylko zastanawiam się ile dać mu czasu. Jeszcze jest kwestia tak, że żeby coś wystawić na Olx to trzeba potwierdzić swój numer telefonu, więc Olx dysponuje jakimś numerem do tego człowieka (potencjalnie) i mogliby spróbować się z nim skontaktować. Dzwoniłem na infolinię Olx i niestety nie działa w tej chwili. Nie wiem od jakiego czasu nie działa i ile jeszcze nie będzie działać.
@Razor_XD: Co Cię skłoniło do takiej formy tranzakcji ?
zasadniczo , jeśliktoś nie chce wysłać za zaliczeniem - to nie warto ryzykować. Ja się ogłaszam przez OLX , ale jak coś mabyć zdalnie to potem wystawiam przez Allegro - i to jest OK dla Obu stron
@akapasappls: Wiadomo. Tylko zastanawiam się ile dać mu czasu. Jeszcze jest kwestia tak, że żeby coś wystawić na Olx to trzeba potwierdzić swój numer telefonu, więc Olx dysponuje jakimś numerem do tego człowieka (potencjalnie) i mogliby spróbować się z nim skontaktować. Dzwoniłem na infolinię Olx i niestety nie działa w tej chwili. Nie wiem od jakiego czasu nie działa i ile jeszcze nie będzie działać.


@Razor_XD: Telefon na słupa. Rejestracja