Wpis z mikrobloga

Czy ktoś pracujący w Biedronce, Lidlu albo innym wiekszym sklepie może mi wytłumaczyc o co chodzi z tym że zielone liście takie jak szpinak, roszponka czy rukola stały się dziś wieczorem towarem absolutnie deficytowym?

Chciałem sobie w niedzielę zrobić moją ulubioną sałatkę z serem pleśnowym, burakiem i gruszką i potrzebuję do niej jednego z wyżej wymienionych zielonych warzyw.
Zakupy zacząłem o 16 w Aldim. Kupiłem wszystko oprócz zielonego. Zdziwiło mnie to bo wszystkie inne produkty w sklepie raczej były, nie wyglądało to jak przed świętami gdzie połowa półek świeci pustkami.
Potem po 20 stwierdziłem, że dobra ruszę tyłek bo naprawdę chce jutro zjeść ten obiad. Akurat miałem po drodzę Kaufland. Ta sama sytuacja. Półka z zielonymi liściami całkowicie pusta. Na przeciwko był Lidl. Normalnie mają tam szpinak chyba w 4 różnych wersjach. Zwykły szpinak, szpinak baby, szpinak na dziale z warzywami, szpinak w lodówkach. Ogólnie w #!$%@? szpinaku.
Tym razem nie było nawet jednego. Szukałem nawet jakiegoś porzuconego nadgniecionego, lekko rozerwanego opakowania którego nikt nie chciał i wala się gdzieś na tyłach lodówki.
Potem pojechałem jeszcze do Biedronki, już bez nadziei i jak zobaczyłem pustą lodówkę to już było mi wszystko jedno.

O co chodzi?
Rozumiem, że sa produkty które się psują, ale w tych sklepach nie brakowało serów, twarogów, miesą czy ryb. Brakowało jednej bardzo wąskiej grupy towarów której normalnie nikt i tak nie kupuje (oprócz mnie).

#pytanie #biedronka #zakupy #gotowanie
  • 7
@Megawonsz_dziewienc: no tak, ale nie pytalem dlaczego nie wykładają bo to jest oczywiste, ale dlaczego półki były tak wyczyszczone. Zapomnialem dodać ze bylem jeszcze w Auchanie - i to nie jakiejś wersji mikro tylko hipermarket w którym dział warzywny jest takiej powierzchni jak spora Biedronka. Lodówki były również puste.

Po prostu to trochę tak jakby ktos na wykop - albo jeszcze wieksze medium wrzucił przepis na czosndoga vol2. tylko ze z
@DlugoMyslalemNadNickiem
W Lidlu towar w całości jest wykładany rano i nie zostawia się resztek zwłaszcza w sobotę. Jeśli jakiś produkt się skończył to zostanie zamówiony ręcznie przez prowadzącego 1 zmianę do godziny 14:00. Dostawa z zamówienia ręcznego + autozamówienie przyjedzie o 3:00 w poniedziałek.