Wpis z mikrobloga

@kisiuu: W góry to raczej kijki trekkingowe, do nordic to miasto lub raczej płaskie tereny. Ja szukałem takich które będą lekko, które nie wymuszają na mnie zmiany długości na podejściu (rączka ktora jest przedłużona tak aby można było niżej chwycić) oraz takie które będą składane aby przyczepić do plecaka i aby nie przeszkadzały. Kupiłem black diamond trail back sergeant ponad rok temu i jestem bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz
@kisiuu: Również polecam BD. Używam od kilku lat modelu Trail. Oprócz tego co napisał xReapeR (dobry i szybki system blokowania, przedłużane piankowe chwyty), dodam że po zużyciu się końcówek, tzw. grotów, można je bez problemu dokupić. W przypadku poważniejszego uszkodzenia, oprócz grotów widziałem też w sprzedaży dolne segmenty tych kijków. W zestawie są talerzyki małe i większe. Kije nie są może tanie, ale IMO warto zainwestować.
Biedakzewsi - @kisiuu: Również polecam BD. Używam od kilku lat modelu Trail. Oprócz t...

źródło: comment_16108961700a33wQcUEojzsUFucq5Tik.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kisiuu: ja polecę polskiego Vikinga, w nieco mniejszym budżecie.
Mam w rodzinie trzy pary, w tym ostatni zakup nic nieważące karbonowe w cenie poniżej 300 zł. Najtańsze kupisz za około 100 zł.

https://viking.pl/pl/p/kije-viking-carbo-lite-trekking

Zwróć uwagę przy wyborze na stop aluminium - 7075, przedłużany chwyt i system blokujący "klipsem" - nie zakręcane.
Groty widiowe, muszą być wymienne i dostępne powinny być zimowe talerzyki. Czasem są w zestawie.
j.....d - @kisiuu: ja polecę polskiego Vikinga, w nieco mniejszym budżecie.
Mam w ro...

źródło: comment_1610898822APDCUjXeBC2hUpmYZRmdvG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz