Wpis z mikrobloga

#pokemongo
Mirki, na jakim poziomie trzeba mieć pokemony żeby pokonać Team Rocket Boss? Gram dopiero 1,5 miesiąca, więc mam same cieniasy praktycznie. Kumpel powiedział, że grał kiedyś w to i z tymi swoimi poksami na poziomie CP 2200-2500 to nie mam szans (ufam w 100%), ale pytanie brzmi - do jakiego poziomu muszę docisnąć? Radar już mam, ale aż się boję kiedy znajdę Bossa, bo nie mam czym walczyć ;(
  • 15
@Ribbon tak jak pisze Bielecki, najlepiej poszukaj w necie contr. Na pewno można polecić melmeltana/lucario na persiana. Na M2 dobry będzie dark tyranitar. Ostatniego poka zależnie od tego środkowego
@Dzordz: skoro OPka ma niski lvl, to raczej nie ma dobrego melteltana czy Lucario. Ponieważ persian jest słaby na walczące, a jesteśmy 2 dni po CD z machopem, to machamp byłby w tym wypadku dobrym wyborem przeciwko persianowi
@Bielecki no racja ale z tego co pamiętam to nie da się osiągnąć optymalnego wyniku na machampa by na pewno zbił tego persiana więc nadal może być problem. Nie posiada odpowiedniego movesetu. Druga sprawa zdobycie melmeltana nie jest już jakiś wyzwaniem jeżeli się ogarnie pokemon home i sądzę że w ciągu tygodnia może mieć już go mieć (jak trafi się dobra iv na booscie o który teraz łatwo)
@Dzordz: no tak, problem jest głównie z movesetem. Lucario ma ten ogromny plus, że może dostać power-up punch, który nie dość że zwiększa jego base attack, to jeszcze ładuje się na tyle szybko, by na luzie zbić obie tarcze. No i R-ki nie atakują przez chwilę po charge ataku, więc to kolejna zaleta power-up puncha
@Bielecki: @kamillo9009: @Dzordz: Wielkie dzięki za odpowiedzi :) Nie mam na razie żadnych wybitnych pokemonów, gram niespełna półtora miesiąca, póki co jestem po 3 bitwach z bossem i wszystkie 3 przewaliłam :) Najlepszy wynik jaki osiągnęłam to dojście do 3 pokemona i zbicie go w 20%, więc do 100% to jeszcze długa droga :) Może za miesiąc się uda :D
@Ribbon ze spokojem co do przewalania mi się nadal to czasami zdarza jak nie sprawdzę kontr. I do dziś pamiętam jak wprowadzili zespoły r i Giovanniego to przewalilem jakieś 10 razy z Arlo. Raz dotarłem do ostatniego i miał magnezone i nie miałem czym go pokonać xD udało mi się jak znalazłem go na innym pokestopie i mi znacznie łatwiejsze kombo :P warto zaznaczyć że już miałem 40 poziom
@Ribbon: jak chcesz rady, to siadaj i słuchaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na pierwszego pokemona ustawiam coś, co ma duży defense - może być snorlax, czy blissey, ja osobiście wystawiam giratine altered. Ewentualnie możesz wystawić jakąś kontrę na drugiego poka. Na swojego drugiego coś walczącego, na trzeciego najlepiej dark (bo kontra na mewtwo, Weavile z atakami dark jest taką budżetową kontrą).
Od razu po rozpoczęciu walki zmieniam
@Dzordz: Sprawdziłam kontry po pierwszej bitwie i wyszło, że najlepiej wystawić 1-fighting, 2-water-ice, 3-dark/ghost. Wzięłam Hariyama, Walrein i Mightyena (bo te mam najlepsze z tych podanych, ale to wciąż cieniasy 1500-2200 CP). Muszę nazbierać dusta, mocno je power-upować i na pewno kiedyś dam radę :)

@Bielecki: Baaaardzo dziękuję za rady :) Na pewno wszystkie zastosuję przy kolejnej szansie walki z Bossem :) Póki co mam baaardzo słabe pokemony, zwłaszcza, że
@Ribbon też długo nie gram, a bossa dość szybko rozwaliłem, pomogło google z kontrami, oczywiście nie miałem tych pokemonów co sugeruje poradnik, ale podstawiłem inne z tego samego typu, poki słabe, ale przy przewadze typu to myślę że spokojnie można rozwalić pokemona z 4 razy większym CP. Pamiętam że przeciw mewtwo wystawiłem umbreona 1200 cp i dał radę.
@Ribbon: Odemnie rada - pozbieraj sobie dusta np. 1 milion + i powerupując pokemony staraj sie nie schodzić poniżej np. tych 700 tys (ustal sobie jakaś granice) - tak by zawsze mieć te zabezpieczenie jakby wpadł jakiś fajny pokemon z dobrym IV, albo jakiś lucky.

Dodatkowo jak masz możliwość to dużo trejdów rób (można max 100 dziennie) nawet jak są gówniane IV - jak wpadnie lucky z dobrym IV to koszt