Wpis z mikrobloga

Tag do obserwowania/czarnolisto ---> #transportyreda

Wszystko się dzisiaj zesrało i dalej siedzę w robocie, więc wpis na gorąco. XDDD Tyle błędów nie popełniliśmy od lat. Wszyscy dali dupy po kolei. UK, celnicy, spedytorzy, magazynierzy, produkcja, finanse, ja.

1) Jeden z kierowców, który utknął w UK na 8 dni przyjechał z towarem w sobotę. Zapomniało mu się pojechać na Urząd Celny. Spedytorowi zapomniało się o tym przypomnieć, jak dostał zdjęcie CMR w sobotę na telefon. Magazynierom zapomniało się sprawdzić dokumenty celne (tak mówi procedura). Jakości również się zapomniało. Towar pojechał dzisiaj na oclenie, ale się nie udało, bo UC zarządził dodatkową weryfikację. XD Kilka linii dalej stoi bezczynnie. Moje bieganie za zatwierdzaniem przelewów nic nie dało.
2) Na inną odprawę zabrakło kasy w banku, z którego wyszły przelewy. Tak to jest, jak centrala co tydzień dosyła pieniążki z poniedziałku na wtorek, zamiast przed weekendem, albo raz a dobrze. To auto również stoi.
3) Trzecia odprawa również nie doszła do skutku, bo kierowca przyjechał 20 minut za późno. XD Zamknięte systemy i nie można zrobić zgłoszenia.

Co tam dalej? Aha. Szkoliłem Brytyjczyków, jak wystawiać faktury w firmowym systemie. Oni to wszystko klepią ręcznie w excelu. Serio. Przeszkoliłem na szybko cały ich dział logistyki... To wyjaśnia, dlaczego na fakturach brakowało ich numerów typu NIP, EORI, deklaracje pochodzenia itd. i musieli robić korekty. To jest w fakturach wystawianych przez system, oczywiście. W excelu nie było. No kurde. Czujecie to? Dwa lata przygotowań, a nie umieją wystawić faktury - najważniejszego dokumentu w obrocie handlowym, celnym czy nie - poza klepaniem Excela. DRAMAT.

But wait, there's more! Był sobie przewoźnik, który miał zabrać towar w Szkocji już w czwartek. Zrobiliśmy mu wszystkie dokumenty, agencja odprawiła zdalnie. No i czekamy. Miał odebrać w piątek... sobotę... dzisiaj... nie ma ani słowa. Udało mi się zorganizować busa, żeby mi do reszty nie padła cała linia (12 kotłów), ale i tak stanie w nocy w czwartek, nie da rady. Za wszystko płacimy, jak za lotnicze. Takie czasy. 1500€ obecnie kosztuje 1 paleta, albo full truck. Nie do przewidzenia, a mój budżet siedzi i krwawi.

To nie koniec. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zesrała mi się Belgia, bo kierowca o 13 mnie okłamał, że jest na drugim magazynie, a był dopiero na pierwszym z dwóch. Magazyny pracują do 16:00 i są oddalone od siebie o 20 kilometrów. Niedużo, ale po drodze jest wypadek i stoi i czeka. XD No tak, #!$%@? mi w dupę. #pdk A towar miał jutro wieczorem być przepakowany i wysłany na Anglię. Nic z tego. Cały flow zaburzony. Jak widać - nie tylko #brexit mnie dobija.

Blue Monday.

#uk #transport #logistyka #spedycja
  • 9
@red7000: Mi się trochę smutno zrobiło jak przewoźnik realizujący mój transport zapytał jak mi się udało odprawić jego naczepę w gb z portu, bo jego druga naczepa czeka od czwartku :( szkoda że nie mogłem pomóc, bo cała sprawa zajmowała się agencja klienta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@red7000: sie smiejesz z excela, ale kiedys w magazynie mialem szefa Angola, jakos po piecdziesiatce, z 5 lat na stanowisku. Jednego dnia do mnie podchodzi i podekscytowany opowiada mi, ze byl na szkoleniu i dowiedzial sie o kolejnosci przeprowadzania dzialan matematycznych. Byl wniebowziety, bo jego zycie bedzie teraz prostsze. A mi minal kolejny rok bez potrzebu uzycia wzorow skroconego mnozenia...
@red7000: Panie, to jeszcze małe miki. Od lipca wchodzi pełny customs check i wtedy to dopiero będzie #!$%@? ze świadectwami sanitarnymi na owoce, warzywa, mięso i wędliny - podejrzewam że prędzej się to zepsuje w transporcie niż ja kupię świeżą słoninę, żeberka, ogórki gruntowe czy pomidory w polskim sklepie z tą papierkologią xD Czas #!$%@?ć do Irlandii chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@red7000: tez wystawiam faktur w excelu xD
jak próbuje programów to nie ma zazwyczaj opcji przeliczenia VAT z € na PLN,bo często tak fakturuje fracht netto w euro a vat w pln, do tego mogę dodawać sobie obok zapiski, kiedy wysłałem list i na kiedy przypada termin płatności
ściągnąłem elisoft jakieś, może tutaj będzie lepiej
@smway: excel excelem, ale całe korpo stoi na jednym programie i warto go używać zamiast excela, zwłaszcza, że wystarczy kliknąć w kąkuter 3 razy i faktury od razu przychodzą w PDF na maila, system wybija waluty (kurs), wszystkie kody celne, CoO, preferential origin itd.