Wpis z mikrobloga

Pamiętacie ciocię z mojego wpisu sprzed kilku miesięcy, która po wielu latach bez kontaktu nagle odezwała się do mnie i prosiła żebym pomogła znaleźć pracę kuzynowi?

tl;dr - kuzyn miał być "komputerowcem" ale przyszedł bez CV ani nie potrafił określić na czym właściwie się zna. Posłałam go do chłopaków w dziale technicznym żeby sprawdzili co umie i do czego się nadaje. Okazało się, że nie znał się na niczym związanym ze sprzętem czy programowaniem. Odesłałam go z informacją, że może mi przesłać CV na maila, poszukamy mu coś w innych działach. Od tamtego dnia nie miałam z nim kontaktu ani nic mi nie przesłał.

Dzisiaj dowiedziałam się, że ciocia rozpowiada o mnie m. in. takie plotki

- stanowisko dostałam rzekomo dlatego ponieważ mam romans z szefem
- ubieram się jak k***a
- bałam się zatrudnić kuzyna, bo wtedy wszystko wyszło by na jaw

Mogłam zwyczajnie skłamać wtedy, że nie ma akurat naboru na żadne stanowisko i ją zbyć. Mogłam wyśmiać kuzyna gdy przyszedł bez CV. Mogłam powiedzieć mu, że mam lepsze rzeczy do roboty zamiast ryzykować opinię posyłając kompletnego niemotę jak on do ekspertów, żeby dowiedzieli się co właściwie potrafi. Zamiast tego postarałam się pomóc.
Warto pomagać. /s

#phyrexiacontent #praca #pracbaza #logikarozowychpaskow #patologiazewsi
  • 177
Zasadniczo w korporacjach nepotyzm nie istnieje. Zawsze kompetencje beda oceniane ¯\_(ツ)_/¯

posyłając kompletnego niemotę jak on do ekspertów, żeby dowiedzieli się co właściwie potrafi


@Phyrexia: mozesz sie zaslonic programem polecen, duzo osob poleca kogo sie da liczac na te 1-5k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czasem mowie kolegom z IT ze nie koniecznie bede sie nadawal, ze nie chce sie zblaznic... mowia trudno, najwyzej nie dostana tej premii
@Phyrexia: mam odwrotną sytuację. Bratowa mnie poleciła żebym wykonał w małej firmie sieć. Wykonałem i teraz co tydzień do mnie dzwonią myśląc, że za darmo będę się zajmował ich sprzętem. Bratowa #!$%@?, bo jak to jest, że zamontowałem, a teraz nie chcę czegoś zrobić jak im coś nie działa. Z tym, że praca była odebrana przez kierowniczkę i wszystko działało jak ta lala. Dostała również wszystkie instrukcje, hasła do ręki. Gdybym
@Phyrexia: Czemu kobiety tak bardzo lubią być w centrum zainteresowania? Przecież te historie możesz opowiadać mężowi, chłopakowi czy znajomym, a mimo wszystko pół polski o tym się dowiaduje.¯\_(ツ)_/¯ Nie mam na celu obrażania Cię, bo 3/4 różowych robi tak samo, bynajmniej z racji Twojej otwartości może dowiem się czegoś szczerego?

Co do historii to warto pomagać, chociaż dla czystego sumienia :-)