Wpis z mikrobloga

Mirki,
w jakiej kolejności czytać Sagana, jeśli w ogóle go polecacie, dla laika, który chce zgłębiać tajemnice kosmosu? Chronologicznie?
Czytałem Miczio Kaku, ale w ogóle mi nie przypadł do gustu, a słyszałem, że te książki Sagana są ładnie wydane.
Ale obawiam się, że Sagan jest jakimś ekoterrorystą trochę i będzie starał mi się wciskać za wszelką cenę, że mam się troszczyć o planetę i pisać do niej listy.
Dobra, a tak serio wracając do sedna to polecacie jego pozycje książkowe? A jeśli nie to za co sięgnąć celem uzupełnienia swojej biblioteczki?

#ksiazki #astronomia #kosmos #kiciochpyta
  • 7
@ebismolarek: Ekoterroryzmem bym tego nie nazwała. Saganowi chodziło raczej o to, że jako gatunek musimy dbać o planetę (i o samych siebie), bo jeszcze średnio umiemy w kolonizację kosmosu - więc póki co, to nasze jedyne siedlisko. Jeśli coś schrzanimy na amen na tym etapie, nie mogąc uciec, będziemy ugotowani.

Osobiście Sagana polecam zawsze i wszędzie. Zacznij od "Błękitnej kropki", jeśli przypadnie Ci do gustu, leć dalej w dowolnej kolejności.
@ebismolarek: 1. Kosmos, 2. Błękitna kropka, 3. Pozostałe, w dowolnej kolejności. Jeśli masz bardziej konserwatywne poglądy to nie ma co się łudzić - od pozycji 2 zaczniesz stwierdzać, że Sagan jest nie dla Ciebie. Kosmos jednak zawiera mało samej filozofii Sagana. Dodatkowo, uważam, że Kosmos to jedna z najlepszych książek popularno-naukowych jakie zostały wydane.