Wpis z mikrobloga

Mirki,
w jakiej kolejności czytać Sagana, jeśli w ogóle go polecacie, dla laika, który chce zgłębiać tajemnice kosmosu? Chronologicznie?
Czytałem Miczio Kaku, ale w ogóle mi nie przypadł do gustu, a słyszałem, że te książki Sagana są ładnie wydane.
Ale obawiam się, że Sagan jest jakimś ekoterrorystą trochę i będzie starał mi się wciskać za wszelką cenę, że mam się troszczyć o planetę i pisać do niej listy.
Dobra, a tak serio wracając do sedna to polecacie jego pozycje książkowe? A jeśli nie to za co sięgnąć celem uzupełnienia swojej biblioteczki?

#ksiazki #astronomia #kosmos #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
@ebismolarek: Ekoterroryzmem bym tego nie nazwała. Saganowi chodziło raczej o to, że jako gatunek musimy dbać o planetę (i o samych siebie), bo jeszcze średnio umiemy w kolonizację kosmosu - więc póki co, to nasze jedyne siedlisko. Jeśli coś schrzanimy na amen na tym etapie, nie mogąc uciec, będziemy ugotowani.

Osobiście Sagana polecam zawsze i wszędzie. Zacznij od "Błękitnej kropki", jeśli przypadnie Ci do gustu, leć dalej w dowolnej kolejności.
  • Odpowiedz
@ebismolarek: 1. Kosmos, 2. Błękitna kropka, 3. Pozostałe, w dowolnej kolejności. Jeśli masz bardziej konserwatywne poglądy to nie ma co się łudzić - od pozycji 2 zaczniesz stwierdzać, że Sagan jest nie dla Ciebie. Kosmos jednak zawiera mało samej filozofii Sagana. Dodatkowo, uważam, że Kosmos to jedna z najlepszych książek popularno-naukowych jakie zostały wydane.
  • Odpowiedz
@ebismolarek: Ja czytalem Sagana bez zadnej kolejnosci. Zgadzam sie ze zdaniem @Apaturia w ocenie jego pogladow. Do dzisiaj bardzo lubie wracac do jego ksiazek. Dla mnie 'Blekitna kropka' jest chyba najlepsza. Michio Kaku tez mi podszedl (choc bez bicia przyznaje ze czytalem tylko Hiperprzestrzen, ktora bardzo mi sie podobala)
  • Odpowiedz