Wpis z mikrobloga

Jeżeli PiS wprowadził najostrzejsze prawo antyaborcyjne w Europie, wypisujące nas de facto ze wspólnoty cywilizacji zachodniej, to co stoi na przeszkodzie ku temu, żeby ograniczyć antykoncepcję? Albo prawa osób nieheteronormatywnych? Albo wprowadzić dowolny inny, antywolnościowy i antyludzki, postulat pisowskich ideologów?

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #aborcja
  • 53
@kleopatrixx:

Tak. Wypisali nas z mitycznego zachodu, bo nie można zabijać nienarodzonych dzieci.


Każdy stan USA i każde państwo Europy (nie licząc miast-państw w rodzaju watykanu) ma legalną aborcję. Rok rocznie zwiększa się liczba takich państw na innych kontynentach. Więc tak, ograniczając aborcję, z ewidentnym zamiarem jej zdelegalizowania, PiS wypisał nas z zachodu.
@Deska_o0:

w sensie jeszcze bardziej? bo ograniczona jest od dawna


zgadza się

jakie prawa oni mają żeby je jeszcze bardziej ograniczyć? xD


na wzór putinowskiej Rosji. nie zakładałbym, że gorzej być nie może.

następny ma być zakaz rozwodów, a przynajmniej o tym mówią szur-media


0 zdziwienia jeżeli coś takiego wprowadzą, już dzisiaj żyjemy w państwie quasi-teokratycznym
kościelne unieważnienie dla zasłużonego działacza PiS, który po 25 latach małżeństwa i spłodzeniu 3 dzieci związał się z młodszą kochanką


@galicjanin: to chyba oczywiste

już nie dla kobiety katowanej przez męża alkoholika i sadystę.


@galicjanin: tutaj też zależy to od posiadania partyjnej legitymacji
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NieBojeSieMinusow: jeśli ktoś sprzeciwia się zakazowi aborcji, a głosował na PiS po poprzednich próbach wprowadzenia tego zakazu w 2016 czy tam 17, to tak, to jest wina także tych wyborców. Skoro woleli 500+ czy inny socjal, to proszę bardzo, dostali co chcieli.
@gustowny_dzikus: '

Prawo do życia powinno być dla każdego człowieka


a jak to się kłóci z aborcją? prawo do życia i aborcja nie wykluczają się w żadnym rozwiniętym państwie świata, to jest standard prawny, oparty na nauce i współczesnej etyce. zakazanie aborcji jest kierowane dogmatami religijnymi. równie dobrze mogą więc zakazać antykoncepcji, bo jej religia tez nie uznaje
@NieBojeSieMinusow: nie religijnymi. Prawo do życia to po prostu standard przyzwoitego człowieka. Zgadzam się na ochronę życia innych żeby inni nie chcieli mnie zabić. Równie dobrze mógłbym stwierdzić, że można zabijać żydów bo nie jestem żydem i w sumie elo. Ale prawa człowieka mają to do siebie że są powszechne dla każdego z samego faktu, że jest człowiekiem, nie wyklucza się tu żydów czy ciebie. I to jest piękne.
@gustowny_dzikus:
ale chłopie, prawo do życia nie wyklucza aborcji xD twierdzisz, że USA, cała Europa i znaczna część reszty świata to nie są ludzie przyzwoici bo dopuszczają aborcję? zmiany idą tutaj tylko w jedną stronę. sprzeciw wobec aborcji to jak sprzeciw wobec elektryfikacji wsi albo zniesieniu niewolnictwa. tego nie da się zatrzymać, bo to element rozwoju cywilizacyjnego i praw człowieka
ale chłopie, prawo do życia nie wyklucza aborcji xd

@NieBojeSieMinusow: Wyklucza misiu bo jak masz prawo pozbawić mnie życia to znaczy, że ja nie mam prawa do życia. Moje życie nie jest chronione prawnie. Dlatego zabijanie ludzi powinno być zakazane czy to są murzyni, żydzi, prawacy, lewacy, osoby z zespołem downa, starcy czy nienarodzeni.
@NieBojeSieMinusow: o nie. Jeśli ktoś myli przyczynę ze skutkiem to ty przyjacielu. Spójrz na sondaże. To co robią ma poparcie bardzo dużej części społeczeństwa. I powtórzę: wygrali drugie wybory w ten sposób że rządzą samodzielnie. Po tym co #!$%@?. Społeczeństwo wyraziło swoje zdanie i #!$%@?ą bardziej.
Polska jest przykładem na to, że demokracja nie działa.


@emilius: Jeżeli będziesz uważała na lekcjach historii, dowiesz się że jak w Polsce nie było demokracji, to w tym kraju było nieporównywalnie dużo gorzej niż teraz.
@ninio: ja nie mówię jak było tylko jak jest. A dorobek tych paru lat jest marnotrawiony. Co w Polsce zdarza się nie pierwszy raz. Co się robi lepiej to ludziom #!$%@? i wszystko idzie w #!$%@?. Jak będziesz uważała na lekcji historii to się dowiesz.
@gustowny_dzikus: a ja się pytam w takim razie kto ma się tymi ludźmi zająć ? Bo te wszystkie slogany o ochronie życia są w pyte. Obrońców życia w #!$%@? i troche. A jakoś ośrodki zajmujące się chorymi na downa czy inne porażenia mózgowe nie mają za bardzo ludzi chętnych do pracy. Fajnie tak sobue siedzieć na dupie i chronić życie jak się nic nie robi. Miałeś jakąś większą styczniść z takimi
@ninio: ludzie zdecydowali na wyborach i jest jak jest. A na histori się dowiesz, że co Polska podnosi się z kolan to kłótnie wewnętrzne wszystko psują. Dlatego Polska ciągle po dupie dostaje. A demokracja działa #!$%@? w każdym ciemnym społeczeństwie.
@NieBojeSieMinusow: a co stoi na przeszkodzie aby nakazać Ci pracę w imię programów socjalnych i równości wszystkich? co stoi na przeszkodzie relokacji dezerterów, gwałcicieli i morderców do Twojej miejscowości?

jak się zastanowisz, to na przeszkodzie wprowadzenia dowolnego prawa stoi najwyżej większość konstytucyjna, trochę prezydent, trochę senat, a potem tylko posłuszeństwo egzekwujących prawo.
wypisujące nas de facto ze wspólnoty cywilizacji zachodniej


@NieBojeSieMinusow: najśmieszniejesza jest ta ich retoryka że to właśnie oni stoją na straży cywilizacji zachodniej, bo wg nich cywilizacja zachodnia to oni i ich poglądy xD szkoda że przespali jakieś 400 lat a to co wyznają to obecnie jest w 100% cywilizacja wschodnia. Wystarczy pooglądać putinowską propagandę i jest całkowicie ten sam przekaz - putin broni przed gejropą i degeneracją w zgodzie z
ludzie zdecydowali na wyborach i jest jak jest. A na histori się dowiesz, że co Polska podnosi się z kolan to kłótnie wewnętrzne wszystko psują. Dlatego Polska ciągle po dupie dostaje. A demokracja działa #!$%@? w każdym ciemnym społeczeństwie.


@emilius: Nie przypominam sobie, żebym na wyborach decydował o aborcji. No ale co to ma do rzeczy, przecież kiedyś nie było demokracji i było "#!$%@?", więc skoro wcześniej było "#!$%@?" i teraz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@NieBojeSieMinusow: antykoncepcja już została bardzo mocno ograniczona, dostęp do niej w Polsce jest najgorszy z całej Europy. Jakby tego było mało nie istnieje praktycznie w ogóle edukacja seksualna. Żeby nie było zbyt kolorowo również dostęp do ginekologów dla młodych osób jest tragiczny. Żeby się Polakom w dupach z dobrobytu nie poprzewracało służba zdrowia, a więc i opieka dla młodych rodziców, również jest dramatyczna. Jak już dziecko się urodzi to oczywiście czekają