Wpis z mikrobloga

Mocny Short squeeze na srebrze może doprowadzić do bankructwa producentów srebra.
Producenci metalu na rynkach są zawsze short, bo zabezpieczają swoje ceny, żeby w razie spadków ich produkcja zarobiła na kontrakcie zabezpieczającym na rynku. To pozwala zarządzać ryzykiem i bez stresu planować dostawy.
Nawet krótkotrwały wystrzał o kilkaset procent w górę mógłby doprowadzić do koniecznosci uzupełnienia depozytow zabezpieczających, na poziomie przekraczającym możliwosci danego producenta.
Także squeezowanie metali to już nie taka niewinna zabawa jak na gme.
Morgan by się wysypał, ale razem z nim prawdziwy biznes wydobywczy i przetwórczy dostałby strzała.
Oczywiscie można powiedzieć, że będą szortować w miarę wzrostu cen, jednak hedgigng producentów to nie jest spekulacja w daytradingu, tylko duże pozycje na odległych terminach wygasania. Nie otwiera się tego z palca w sekundę jak na metatraderze.

#gielda #finanse #gme #srebro #niepopularnaopinia
  • 21
@DJ007: @Korova: gdzie kupujecie i w jakiej formie? od pewnego czasu interesuje mnie właśnie inwestycja w srebro. Mam wrażenie, że jeszcze wiele może się podziać i myślę czy jakoś w to nie wejść. Nigdy jednak poza akcjami nie kupowałem nic takiego.
@DJ007: hmmmm czyli faktycznie zbyt gwaltowny wzrost cen srebra moze wiecej zlego niz dobrego przyniesc takiej spolce. W przeciwienstwie do stopniowego wzrostu jaki byl przez ostatni rok. Ciekawe zagadnienie, dzieki za temat
@DJ007: @Korova: a czy kupno srebra na Revolut też odbywa się po tym kursie co na przykład na XTB? Wiadomo że to tylko cyferki o nazwie "srebro" ale kusi mnie dorzucić małą cegiełkę od siebie :D
@card_man: Nie doradzam, nie przestrzegam. Ot wrzuciłem ciekawostkę, niedostrzegalną na pierwszy rzut oka. Przywykliśmy do handlu czystym wirtualem jakim są akcje, a za towarami i surowcami jest jednak coś realnego w tle, nawet jak nie robimy fizycznych dostaw, tylko klikamy w ceny na kąkutrze.