Wpis z mikrobloga

Pora na mnie!

Wylosowałam zestaw:
a) Wymyśl i ugotuj potrawę, która nazwiesz zimowa zawierucha.
b) Zrób coś co planujesz od dawna a wiecznie odkładasz. Może dawno nie sprzątałeś jakiejś części domu? Może pora przejrzeć ubrania i wyrzucić zbędne? Pozbyć się toksycznej relacji?
c) Jaka zima, idź zagraj w piłkę nożną albo podobny sport letni!

Od około 2 lat chodziło mi po głowie spróbowanie dekorowania ciast i tortów. Ciasta czasem piekę (może 2,3 razy do roku), ale nigdy nie dekorowałam tortów i nie pracowałam z masą cukrową i barwnikami. Mirkowyzwanie + urodziny męża stworzyły mi idealną okazję do spróbowania moich sił!

Niewiele myśląc kupiłam białą masę cukrową, barwniki, i inne potrzebne narzędzia (talerz obrotowy, narzędzia do modelowania itp.) i zaplanowałam pracę. Przed robieniem figurek obejrzałam chyba z 10 filmów instruktażowych, czytałam o masie cukrowej i szukałam najlepszych przepisów na kremy.

Tort nie wygląda jak z cukierni, ale jestem BARDZO zadowolona z efeku. Myślę, że będę się bawić dalej w tworzenie figurek :) Samo zrobienie tortu zajęło mi z 1.5 tygodnia, zaczęłam od figurek, ciasto piekłam 2 dni przed, a kremy robiłam wczoraj.

Reszta przemyśleń w komentarzu.

#mirkowyzwanie #starwars #pieczzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1612094285oljkIzZn46bmcuWiytLiqm.jpg
  • 13
@zielonasowa: napisałam, że ciasto robiłam około 1.5 tygodnia - oczywiście nie ciągiem. Próbowałam znaleźć czas między pracą, a zajmowaniem się małym bombelkiem.

Każda z tych figurek zajęła mi około 1.5 godziny. Używałam tutoriali na YouTube podczas robienia.

Najtrudniejszą i najmniej zabawną częścią było dla mnie robienie mas i kremów. Spędziłam nad tym pół dnia i to była dość stresująca część.
@zielonasowa: Nie obyło się bez wpadek.
- Najpierw próbowałam robić Vadera, ale mimo 5 prób okazał się klapą (nic dziwnego, że nie ma zbyt wielu ciast z Vaderem).

-R2 też nie był najłatwiejszy, górną część (szary i niebieskie elementy na głowie) robiłam chyba 6 razy.

- krem na zewnątrz ma inny kolor niż chciałam. Chciałam osiągnąć granatowy, ale nie wyszło ¯\_(ツ)_/¯ Wiem też że wyglądałby lepiej, gdybym pokryła go masą cukrową,
Pobierz
źródło: comment_16120949838ePIre1f25ACubx6vDn8VZ.jpg
@zielonasowa: Przecudowny tort! Co do kremów, to jak długo postoją w lodowce, to nabiorą mocy. Słyszałam tez o metodzie podgrzewania i ponownego chłodzenia w celu wydobycia koloru i tez jest kwestia tego, że czasami trzeba odpowiednio w proporcji zmieszać dwa kolory, np. czarny i niebieski zeby wyszedł intensywnie granatowy.