Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
Jak mnie #!$%@?ą windowsiarze gardzący #gnu #linux bo "MUSZĘ SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ, CO ZA GÓWNO, NIE DZIAŁA JAK TO CO JUŻ ZNAM" i wylewają tu swój ściek tu. Co drugi post to hejtowanie terminala, GUI, coś się popsuło i nie wiedzą jak naprawić więc Linux to szrot. Albo bo nie ma jakiegoś programu który oni już znają i nie potrafią sobie znaleźć zamiennika lub pogodzić się z tym. Nie chcesz to nie używaj, albo kulturalnie spytaj jak coś zrobić. Odechciewa się czasem ten tag śledzić.

Jak nie rozumiesz, że inna filozofia idącą za systemem oznacza pewien etap nauki i zmiany przyzwyczajeń to po co się za to zabierasz?
  • 27
Ale to ty dzwonisz...


@fishery: Ale akurat @PortowySzczur: ma rację. Ostatnio się uspokoiło ale były tkie miesiące gdy średnio raz na dwa dni ktoś się #!$%@?ł na tag #linux by napisać swoje wysrywy niezgodne z rzeczywistością. Ale jakimś cudem do windowsa nie chcieli wracać bo często stary rzęch, który nawet już win7 nie ogarniał.

Ba! Nawet moja mama na netbooku ma Ubuntu i żyje sobie


@MrMarcin93: Moja też, ustawiony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Daleki_Jones: to niech człowiek szuka pomocy kulturalnie opisując problem a nie wylewać ściek że "ten system to gówno". Czasem problem dotyczy styku softu w kilku miejscach, lub hardware. Ciężko winić kilka tysięcy osób że nie przewidzieli że w twoim konkretnym przypadku coś się wysra, bo nawet nie masz odwagi tego zgłosić do community jako błąd tylko "LINUX TO GÓWNO". Mało dojrzały sposób komunikacji ze światem.
dopóki nie używasz drugiego monitora to tak:D


@Tank1991: O czym mówimy od kilku lat korzystam z zestawu dwa monitory (lapek + zewnętrzny)? Tylko teraz przez pandemię siedzę na jednym. Jedyny szkopuł z jakim się zetknąłem to #!$%@? vsync na xfce przy odwróconym monitorze na intelu. Po za tym kilka preconfigów do monitorów i inne cuda to bajka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PortowySzczur: Właśnie chciałem postawić ghost na ovh, poradnikiem na yt i cyk przy końcu coś się zepsuło i nie działa. Robiłem to z gościem, który robił na yt według zaleceń. Poszedłem do ocean, gdzie niby jedno klik i działa yhym. Też odpalam yt i gościu na ocean robi, ja też ok ok u mnie koniec u niego też. U mnie nie działa u niego działa. Super Linux fajny w #!$%@?. To
ale komputer ma działać, a nie służyć do filozofowania


@Daleki_Jones: Co za komentarz w ogóle. Komputer ma działać. Z trójki świętej informatycznej tylko jednego nie trzeba zmuszać do zachowywania się zgodnie z moimi potrzebami. Windows też powstaje zgodnie z filozofią twórców, tylko częściej nazywa się to modelem biznesowym.

To są różne produkty z różnią grupą odbiorców.

Na tym tagu potrafi przyjść ktoś, kto nie jest w grupie docelowej, wystarcza mu Mac/Windows
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jaroslaw_Keller: nie wystarczy, bo dość dużo operuję na Task Schedulerze i IIS i czasem jednak linuksowy /var/log daje dużo większy inside na temat tego co się wydarzyło w crontab niż te domyślne windowsowe wynalazki. Pozdro ze znalezieniem w takim Event Viewer kiedy się ostatnio zalogowałeś do systemu po RDP, jedyne co tam jest to odświeżanie tokenów z LDAPa ;d