Wpis z mikrobloga

Szkoda tego kraju, a zniszczyła go niewiedza, cwaniactwo, brak wzajemnego zaufania, brak odpowiedniej edukacji - wersja prusacka się NIE SPRAWDZA za słabo efektywna. Na przykładzie serialu Ranczo - mimo że produkcja naprawdę rewelacyjna, DUŻA oglądalność - skasowano od tak i wielokrotnie próbowano to zrobić przed, jak jest sukces jakiś to musi zostać spieprzony. Telewizję publiczną nam zrujnowali, jest publiczna ale w innym znaczeniu. Zrujnowano system podatkowy, zrujnowano sądownictwo, zrujnowano radio publiczne, zrujnowano przedsiębiorców, niedługo zostanie zrujnowany internet, grafen - zmarnowano, potencjalny polski Microsoft - zmarnowano, wyliczać można by długo, polak patrzy tu i teraz, najczęściej nie oszczędza bo często nie ma czego nawet oszczędzić, nie planuje dalej niż na przyszły tydzień. Podzielono kraj na 2, przyjdzie czas że prawny podział kraju na dwie części może stać się koniecznością - od lat wszystko do tego prze. Pokolenie milenialsów zmarnowane i pokolenie następne prawdopodobnie też, w sensie interesu polskiego zmarnowane bo zachód co lepszych to "nosem wciągnie". Średnio co 1.5 miesiąca jest jakiś nowy podatek, kwota wolna od podatku to jakaś parodia, kraje 3 świata mają większą. Jestem "obrażony" na ten kraj za jego całokształt, wyjeżdżając powrotu tutaj nawet nie uwzględniam, co najwyżej na odwiedziny raz czy dwa razy w roku. Ciekawi mnie tylko ile milenialsów pójdzie moją drogą.
#polska #ekonomia #neuropa #bekazpisu
  • 41
Zamiast być trollem, może spróbuj się wsłuchać co gość napisał. Takich postów jak ten jest coraz więcej, może jest coś na rzeczy? Naszła Cię kiedyś refleksja? Czy trolle mają emocje?


@app_user_id1:
Naszła. Że w internecie każdy frustrat może zwalić na kogoś innego niepowodzenia swoje.
Jeśli to Polska jest zła, wyjedzie ze swojego kraju jak Musk z RPA i stworzy Teslę. Jeśli jednak będzie dalej biednym frustratem, który nie zarabia choćby w
@Fan_Morawieckiego A teraz załóż że ten nie jest frustratem i nie każdy musi w ogóle zarabiać super kokosów. Zwykłego obywatela, każdego szkoda. Czy jak przyjmiesz że to dobry chłop (jak można przyjąć że to frustrat, to czemu nie odwrotnie?) to czy ta refleksja jest inna?
A teraz załóż że ten nie jest frustratem i nie każdy musi w ogóle zarabiać super kokosów. Zwykłego obywatela, każdego szkoda. Czy jak przyjmiesz że to dobry chłop (jak można przyjąć że to frustrat, to czemu nie odwrotnie?) to czy ta refleksja jest inna?


@app_user_id1: Nie mogę, ponieważ cała wypowiedź właśnie jest wypowiedzą takiej osoby. Pełna przekłamań, roszczeń, pretensji i niewiedzy wypowiedź, która nie ma sensu, a po prostu chce zrzucić
@Fan_Morawieckiego: 60% młodych osób chce wyjechać, gdyby było tu tak świetnie to tak by nie planowali, ja od słów do czynów przechodzę, infilacji galopującej nie widzisz? Dam ci na przykładzie miejscowości w której będę zakładając trochę więcej niż minimalne zarobki tam 1500 euro netto (to nie są moje zarobki!)- 250-400 euro mieszkanie 2 pokojowe, 250 euro jedzenie, dodając transporty z 75 euro to przy maksimum masz 725 euro wydatków osoby która
: 60% młodych osób chce wyjechać, gdyby było tu tak świetnie to tak by nie planowali, ja od słów do czynów przechodzę,


@Serylek: Oki, daj znać jak wyjadą

infilacji galopującej nie widzisz?


@Serylek: Nie, podaj mi wypowiedź autorytetu ekonomicznego, który widzi w Polsce inflację galopującą.
Profesor z IVY League, jakiegoś dobrego uniwersytetu na wyspach, ekspert World Bank, IMF, big 3 albo coś pokrewnego.
Ale mówię - osoby kompetentnej, a nie
@Fan_Morawieckiego: w twoich oczach to polska mlekiem i miodem płynie xDD a tak nie jest, przeliczyłem wydatki zagraniczne zgodnie z faktami, Niemiec na mieszkanie wydaje najczęściej tylko 30% pensji, do 20% to jedzenie.
w twoich oczach to polska mlekiem i miodem płynie xDD


@Serylek: Na świecie żyje 8 mld ludzi. Wymień mi kraje mające łącznie 2 mld ludności(1/4), w których żyje się lepiej niż w Polsce.

przeliczyłem wydatki zagraniczne zgodnie z faktami,


@Serylek: Nie.

Niemiec na mieszkanie wydaje najczęściej tylko 30% pensji, do 20% to jedzenie.


@Serylek: To jak Polak wedle statytystyki
@Serylek: ile procent osób na świecie żyje lepiej od szaraka niemieckiego i według Ciebie ile procent osób na świecie jest od Ciebie mądrzejszych?
Jak klepiesz biedę to widać, że z Twoim rozumem nie jest za dobrze
@Fan_Morawieckiego: nie klepie biedy i dlaczego porównujesz z najgorszymi a nie najlepszymi? polska to #!$%@? kraj do rozwoju gościu XD porównaj ścieżki szkolne, kursy etc. niemieckie. nie zamierzam czasu marnować w Polsce, zakładasz najgorsze związane ze mną a to #!$%@? prawda, z polski wyjeżdżają ludzie z bardzo dobrymi wykształceniami i zawodami również.
nie klepie biedy i dlaczego porównujesz z najgorszymi a nie najlepszymi? polska to #!$%@? kraj do rozwoju gościu XD porównaj ścieżki szkolne, kursy etc. niemieckie. nie zamierzam czasu marnować w Polsce, zakładasz najgorsze związane ze mną a to #!$%@? prawda, z polski wyjeżdżają ludzie z bardzo dobrymi wykształceniami i zawodami również.


@Serylek: To porównuję Ciebie do najlepszych. Masz stypendium na Oxfordie czy na Harvardzie?
nie klepie biedy i dlaczego porównujesz z najgorszymi a nie najlepszymi?


@Serylek: Zresztą już zacząłem od początku:

: Daj znać jak założysz dużą firmę na zachodzie, chyba, że jedziesz tam jako kolejny z rzędu nieudacznik, to papa :)


Musk wyjechał i założył firmę, więc jak poprosiłem, daj znać czy jesteś typowym śmieciem na emigracji, czy coś wnosisz do kraju, do którego wyjechałeś, a nie siedzisz tam jako kolejny pasożyt z zagranicy
xDDDDDDD można być pomiędzy też, ktoś kto jest na emigracji i nawet gdyby zarabiał tam minimalną to żadnym śmieciem nie jest, na założenie firmy to gościu trzeba mieć budżet pierw. pisałem że na pewne kwestie za młody jeszcze jestem, okazji nie było nawet, weź się w ten pisowski łeb #!$%@?

@Fan_Morawieckiego:
xDDDDDDD można być pomiędzy też, ktoś kto jest na emigracji i nawet gdyby zarabiał tam minimalną to żadnym śmieciem nie jest, na założenie firmy to gościu trzeba mieć budżet pierw. pisałem że na pewne kwestie za młody jeszcze jestem, okazji nie było nawet, weź się w ten pisowski łeb #!$%@?


@Serylek: No to jesteśmy pomiędzy jako kraj i to dla Ciebie źle i kraj jest tragiczny. Czyli Ty też jest taki
@Fan_Morawieckiego: nie każdy jest gates śmieciu pisowski, do tego muszą być odpowiednie warunki żeby w wieku 14 lat zacząć, to są dziesiątki czynników, czytałem książki między innymi skąd faktycznie wziął się jego sukces.