Wpis z mikrobloga

Skończyłem The Last of Us II

Pewnie będą spoilery - ostrzegam.


Czuje się oszukany, natomiast nie wiem czy bardziej przez siebie, grę czy opinie w internecie.

Kiedy gram w gry, które nie oferują otwartego świata to często sprawdzam sobie postęp w grze, tj "ile do końca" odnajdując moment w którym jestem na materiale z youtube. I tak było i tym razem, śledziłem "postęp" z tego materiału - https://www.youtube.com/watch?v=z1OESz4zpLs
Film ma 20 godzin i jego tytuł to:

"THE LAST OF US 2 Gameplay Walkthrough Part 1 FULL GAME [1080p HD PS4 PRO] - No Commentary".

I ten tytuł wprowadził mnie cholernie w błąd, a dokładnie część tytułu "Part 1". Byłem pewny że te 20 godzin materiał to część gry, a potem będzie jeszcze z 5-10 kolejnych godzin.
Nie było. I to właśnie ten powód oszukania się przez samego siebie.

Jak natomiast oszukała mnie gra?
Fabułą rozwija się powoli i z każdą godziną jest co raz ciekawiej. Wątki się łączą w miarę sensowną całość, gramy kobiecą wersją Rambo, która rozwala wszystko dookoła, chcemy się zemścić na osobie która zabiła nam praktycznie rodzinę/wszystkich znajomych i w finale dostajemy przeciętne starcie, które kończy się remisem, porzuceniem zemsty i "odkupieniem". Co za tym idzie, wiadomo też praktycznie od razu że część 3 będzie na 100% bo tutaj otrzymaliśmy chyba więcej pytań niż odpowiedzi.

Co na temat opinii w internecie?
Udało mi się nie trafić na żadne większe spoilery, przed zagraniem nie wiedziałem nic na temat tego co wydarzy się w grze - kto umrze, kto przeżyje itd.
Natomiast naczytałem się o LGBT w grze, o poprawności politycznej o lewackich ideologiach i że w ogóle wszystko jest tutaj fuj i obrzydliwe.
Podsumowując - xD
W ogóle nic takiego nie przeszkadzało mi w tym tytule. Dla tych co są zdziwieni że dwie dziewczyny się ze sobą spiknęły i chciały żyć ze sobą to proponuje poczytać o starożytnym Rzymie/Grecji na którym tak wielu chciałoby się wzorować, tam to dopiero było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Że Abby jest przerośniętym koksem? Dziewczyna skupiła się na zemście i wiedziała że jako chuderlak nie ma szans z dorosłym typem, to też trenowała i była gotowa. Poza tym - jest apokalipsa, trzeba przetrwać, jak nic pasuje tutaj cytat Pana, który nazywał się Georges Hébert

Be Strong To Be Useful


Pierwsze minuty grania tą postacią był faktycznie dziwne, bo przyzwyczaiłem się do drobnej Ellie ale potem było już tylko lepiej.

No właśnie, bohaterowie.
Abby według mnie była o wiele ciekawszą postacią w tej części niż Ellie. Dobrze że najpierw graliśmy tą drugą bo gdyby odwrotnie to by mnie chyba to zmęczyło.
Abby zabiła Joela bo ten zabił jej ojca. Oszczędziła Ellie, Tommego i poszła dalej. Potem sama uznała że Wilki to nie do końca to co jej pasuje i widać była jej przemianę kiedy spotkała Yare i Leva.
Ellie natomiast uznała że wymorduje wszystkich przyjaciół Abby, a na koniec zabije i ją. Chciała też zabić dzieciaka na końcu gry aby zmusić Abby do walki. W dodatku walczyła z nożem vs gołe pięści tej drugiej.
Na koniec oszczędziła ją, tracą jednocześnie jedną z ostatnich osób, na któej jej zależało - Dinę.

Zemsta zaślepiła obie, tyle że Abby zrozumiała to wcześniej nie zostając sama.

Wizualnie i dźwiękowo - fantastyczna gra. Zacząłem grać na PS4 slim i gra byłą bardzo ładna, a kończyłem na PS5 i było jeszcze lepiej.
Gra ma swoje bolączki jak każda "strzelanka" - zabijasz przeciwnika, który do Ciebie strzelał, podchodzisz do ciała i nie ma żadnej amunicji :D

Nie platynuje, nie chce mi się szukać na siłę znajdziek, gdyby to był otwarty świat to tak ale po prostu odpuszczę.
Polecam, bardzo dobra gra, czekam na 3 część aby poznać wreszcie więcej odpowiedzi.
8,5/10

#gry #ps4 #ps5 #tlou2 #tlou #thelastofus2 #thelastofus
Pobierz SpiderFYM - Skończyłem The Last of Us II 

 Pewnie będą spoilery - ostrzegam.

Czu...
źródło: comment_1612605273Jot0cfNb9J6k8lUCvfmYGL.jpg
  • 11
@SpiderFYM: właśnie dzisiaj skończyłem i jeśli chodzi o grę jako całość to ich mocno poniosło z tymi cutscenkami. Najgorsze były momenty bez żadnej akcji gdzie pół godziny gameplayu to 20 minut cutscenek i 10 minut symulatora chodzenia bez większego celu. Można było to skrócić by wszystko było bardziej zwięzłe.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpiderFYM: mnie trochę drażniło, że z Abby zrobili takiego potwornego koksa i to bez słowa wyjaśnienia, raptem w bodajże dwa lata stała się z normalnej, umięśnionej dziewczyny jakimś strasznym nie wiadomo czym z łapami wielkości normalnego tułowia... xd w sensie nieprzekonujące to dla mnie było, bo raz - owszem, chciała zemsty, ale w żaden sposób gra nie sugerowała, że te dwa lata spędziła na jej planowaniu i zbieraniu masy żeby tylko