Wpis z mikrobloga

@magnuss: Bzdura namnażana przez nie wiadomo kogo, głupoty pisane na FB. Mieszkam tam od ponad 5 lat i jest to bardzo spokojne miasto. Wiadomo są dzielnice lepsze i gorsze, ale ogólnie jest spokojnie. Wydaje mi się że są to plotki pisane przez turystów, którzy byli tam, ale wynajmowali mieszkania w najgorszych dzielnicach. Polacy kupują tam najtańsze nory za 40 tyś euro w najgorszych dzielnicach i później wynajmują te mieszkania rodakom jako
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@espana24: we wskaźniku przestępczości od dwóch lat rzeczywiście przoduje Katalonia i jej stolica ale jak statystyki pokazują włamania do mieszkań są na równie wysokim poziomie co w 2004 daleko od tego kiedy przyjeżdżali tam turyści z Polski.
@magnuss: Nie będę się tutaj spierał, wiem jak jest z własnego doświadczenia, bo na stałe mieszkam w Hiszpanii. Są różne dzielnice, biedne, bogate... Z przed czasów covidowych do samego Torrevieja i Orihuela Costa przyjeżdżało i mieszkało przez cały sezon ponad milion osób, gdzie po za sezonem na stałe mieszka może 250 tyś. Więc przy takiej liczbie ludzi musi coś się dziać. Ale to tylko w niektórych dzielnicach. Ja osobiście co noc