Wpis z mikrobloga

@ConanLibrarian żaden z tego spór, przynajmniej ja tego tak nie odbieram. Chodzi mi o to że system szkolnictwa wymaga zmian, a szczególnie chodzi mi o Polskę gdzie profesorowie na uczelniach potrafią od kilkunastu lat dawać te same zagadnienia na zaliczenie. A tak dokładnie OP miał problemy co do elekcji w ostatnim poście jak by dopiero odkrył to że młodzież od siebie ściąga kiedy tylko może. Poza tym zostałem nazwany wychowanym w PRL'u
profesorowie na uczelniach potrafią od kilkunastu lat dawać te same zagadnienia na zaliczenie.


@grubypajonk: Czyli twierdzisz, że nic się nie zmieniło od kilkudziesięciu lat? ;-)

A serio - na kierunkach nienowatorskich tak jest. Upraszczając: domy buduje się wg wzorca, nie ma miejsca na wodotryski, fizyka jest stała, więc bierzemy stary podręcznik i… ;-)

nie cierpię gdy ktoś wyciąga pochopne wnioski, w tym przypadku po jednym komentarzu


To, zdaje się, natura Wykopu.
@ConanLibrarian: Jasne, co do tego nie mam najmniejszych problemów, ale chociażby takie kierunki jak informatyka powinna iść do przodu, a dalej jest zatrzymana dziesiątki lat temu. Nawet jako głupi przykład podam prezentacje, miałeś kiedykolwiek możliwość zrobienia chociaż zdjęcia każdego slajdu? XD W większości krajów nie dość że te materiały są powszechnie dostępne i nie będąc nawet uczniem danej placówki możesz je przeglądać to w dodatku są na naprawdę wysokim poziomie.
@grubypajonk: Wydaje mi się, e piszesz o takim mechanizmie: uczę, więc pokażę, ale nie dam zapisać, boby ktoś na tym skorzystał, a nie ja, a to przecież prawa autorskie itd., itp. rodo
;-)

Pamiętam dobrych tutorów. Materiały dostępne cały czas, ale to bez większego znaczenia było, gdyż mięsko było w tym, co mówili.
Tak, można było notować. :-)