Wpis z mikrobloga

Spędziłem kilka miesięcy w jednej z największych polskich hut na stanowisku, które kojarzy się z odpowiedzialną pracą, a jedyne co zobaczyłem to nieprawdopodobną skalę kradzieży, korupcję i ogólny kult #!$%@? się. Niesamowite, że w 2024 roku wciąż istnieją firmy zatrzymane w latach 80 ubiegłego wieku. Stare narzędzia ledwo się trzymające, #!$%@? w BHP, pracownicy wynoszący dosłownie wszystko, łącznie z sześciometrowymi rurami przez bramę, na której jest ochrona i nie powinno być na to szans. Dawanie w łapę kierownikom, żeby nie zwracali na to uwagi. To jest kosmos dla mnie. Jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany dłuższym wpisem to chętnie się podzielę historią, ale uprzedzam, jest tego bardzo dużo.

#praca #pracbaza #januszebiznesu #prl
  • 91
@AspoleczneUfo: tak się prowadzi firme w polsce. Robolom powinno się tak przykręcić śrube żeby się posrali, 16h zmiany 7 dni w tygodniu. Jeszcze jakieś śmiecie wmawiają ludziom że pracodawcy są źli i że podatki za niskie xD Gdyby robole nie byli tak rozpuszczeni to tak to nie wyglądało, niestety dożyliśmy czasów gdy pracownicy mają wiekszą władze nad przedsiębiorcami bo chroni ich relikt PRL czyli kodeks pracy