Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mirki, zobowiązałem się, że pomogę koledze przy remoncie domu i w związku z tym, poloze nowe rury do CO itp.

Pomimo tego, że na codzień grzebię w przemysłowej #hydraulika to mam pytanie, jak estetycznie podłączyć grzejniki z dolnym przyłączem stosując rury pp-r?
Prawie wszędzie proponuje się miedź lub PEX, ale miedź jest z droga, a w pexie nigdy nie robiłem i nie chciałbym robić pierwszy raz u kogoś.
Możecie coś doradzić, jak estetycznie odłączyć grzejniki za pomocą pp-r?

Myślałem, aby zostawić w ścianie gwint, tam wkrecic kilkanaście centymetrów rurki miedzianej, aby dosięgnąć śrubki na zaworach kątowych.

Generalnie to chciałbym uniknąć takich baboli jak na zdjęciu. To akurat jest moje dzieło w mojej łazience lol

#remontujzwykopem #budujzwykopem
Pobierz jalop - Mirki, zobowiązałem się, że pomogę koledze przy remoncie domu i w związku z t...
źródło: comment_1613064345po9O9NNfavj5kntJ7TL5Tj.jpg
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jalop: gwint z PP zostaw w ścianie, a do grzejnika podejdź chromowanym kolankiem. Albo po prostu kup przyłącza grzejnikowe kątowe.

@Jarek_P: przyłącze kątowe nie dojdzie do ściany, zabraknie jakieś 6cm plus ze 2cm gwintu, czyli jakieś 8cm może. Idzie kupić jakies chromowane kształtki do tego?

@jalop: w ścianie jest PP. Zrób tak samo, tylko ładniej i będzie ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Felonious_Gru: Skąd
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@jalop: nie ucz mnie zgrzewania bo to #!$%@? jest xd

W pex tniesz rurę 10 metrów i ciągniesz, gniesz bez kolanek naciągasz otulinke zaciskasz i gotowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A w zgrzewie? Bierzesz rurkę. Krumtka. Bierzesz mufe. Zgrzewasz. W międzyczasie wsadzasz pięć kolanek. Podlaczasz grzejnik. Puszczasz ciepła wodę.
Okazuje się że nie dałeś kompensatora i wyrwało Ci rurkę z kolanka bo na 10 metrach wydłużyła się
przyłącze kątowe nie dojdzie do ściany, zabraknie jakieś 6cm plus ze 2cm gwintu, czyli jakieś 8cm może. Idzie kupić jakies chromowane kształtki do tego?


@jalop: no tak, chromowaną przedłużkę, produkowane w pierdylionie długości, z pewnoścą coś dopasujesz