Wpis z mikrobloga

Czy mógłby ktoś wyjaśnić jak prosto rozwijać i hostować apkę webową z apache i bazą? Chodzi mi o proste wyjaśnienie jak zrobić to z #docker Wydawało mi się, wszystko powinno być w jednym kontenerze, żeby było prościej, tymczasem wszędzie piszą, żeby każdy proces był w osobnym kontenerze. Czy coś mi to daje?
  • 9
@paul8585: Oddzielne kontenery to po prostu łatwe zarządzanie. Gdybyś nagle wpadł na pomysł, że zamiast apache chcesz używać nginxa, to musisz przebudować cały kontener, a tak tylko dodajesz kontener z nginxem, wywalasz z apache i śmiga
@ClearMail: ok, chodzi o elastyczność i modułowość, ale zakładając, że moja konfiguracja będzie taka sama, a jedyne zmiany to nowsze wersje, to dalej warto rozdzielać na osobne kontenery?
@yggdrasil: @ClearMail: Ok, dla mnie celem był jak najłatwiejszy deploy, więc kombinowałem w tym kierunku. A z innej beczki, widzę, że powszechne jest wrzucanie obrazów z systemami operacyjnymi. Czy to działa tak, że jak mam vps-a stojącego na ubuntu, ale chcę hostować na debianie, to wrzucam na vps-a kontener z debianem? Pewnie pomieszałem?
@yggdrasil: jak piszą "A container includes an application and all of its dependencies". Trochę się zasugerowałem tymi zależnościami i dlatego chciałem, żeby wszystko było w jednym. Ogólnie dziękuję.
@paul8585: z systemami w dockerze to jest trochę zamieszania. Zazwyczaj myślenie o kontenerze jak o maszynie wirtualnej (czyli wyobraź sobie virtualboxowy obraz systemu z zainstalowanym apache, mysql i jakąś aplikacją) jest nieoptymalne i problematyczne, mimo że całość może zadziałać. Jeśli chciałbyś iść w tym kierunku, to sprawdź baseimage - https://github.com/phusion/baseimage-docker (w readme jest wyjaśnione co jest nie tak ze standardowym from:ubuntu).
@paul8585: takie retoryczne pytanie "food for thought" - czy Twoja aplikacja (załóżmy, że jest napisana w Pythonie) potrzebuje Pythona, czy Ubuntu (lub jakiegokolwiek innego systemu) z zainstalowanych Pythonem? :)

System operacyjny to nie tylko platforma która pozwala na uruchamianie innych programów; ale do tego jeszcze mnóstwo innych procesów których aplikacja docelowo nie potrzebuje.

A co do Twojego pytania powyżej - system na którym jest uruchomiony Docker (czyli ten na którym są
@paul8585: ja aktualnie robie w jednym inaczej dużo yebania.
https://github.com/BretFisher/php-docker-good-defaults

Nginx + PHP-FPM in one container. Supervisor is used to combine the two services, Nginx and PHP-FPM in a single container. Those two services have to work together to give you a webserver and PHP processor. Unlike Apache + mod_php, which runs under the Apache process and only needs to start one process on container startup, the combo of Nginx +