Wpis z mikrobloga

Grałem wczoraj w #mtg u znajomych pierwszy raz, bardzo fajne to. Chcę kupić jakieś karty żeby grać w domu, bez żadnej spiny.
Jak kupić pierwsze karty? Widzę na olx że są aukcje typu "1000 kart w tym 700 commonów, 300 uncommon, 10 rare i do tego basic landy". Za jakieś grosze typu 50zł.
Warto coś takiego kupić i składać z tego talie czy lepiej kupić jakieś specjalne "talie dla początkujących"?
  • 7
@RozkalibrowanaTurbopompa: Na tego typu aukcjach kupisz raczej sam badziew i decku z tego fajnego raczej nie złożysz. A znajomi grają również for fun?
Jeżeli chodzi o decki "gotowce" od Wizardów to są troszkę drogie i raczej nieopłacalne, szczególnie że to zazwyczaj wersje demo jakiś decków z mety ale jak Cię stać to czemu nie.
Ja osobiście lubuje się w wyszukiwaniu gowno tanich decków na necie (NP. https://mtgdecks.net/Standard/boros-feather-decklist-by-seanelsewhere-848737) i kupowaniem singli na
@RozkalibrowanaTurbopompa: challanger decki od Wizardsów są spoko, zajebisty stosunek ceny/jakości.

Te aukcje z olx i allegro to same najgorsze, najtańsze karty. Dla samego nauczenia się gry są ok, ale nie zrobisz z nich raczej nic sensownego. Ale możecie się zgadać z lepiej doświadczonymi znajomymi, że każdy z was kupuje takie kiepskie zestawy po 50zl, i gracie tylko tym. Wtedy każdy ma mniej więcej podobne szanse i jako że są tam losowe