Wpis z mikrobloga

Takie przemyślenia. Może głupie, może mondre? Tak w nawiązaniu do gotowanej żaby.. nie zauważyliście, że to co się dzieje w kwestii TVPis stało się memem i żartem? Co drugi w internetach próbuje się prześcignąć w jak najzabawniejszym przedstawieniem prowadzonej przez telewizję rządową propagandy. Wystarczy spojrzeć na jakąkolwiek grupę fejsbukową. Wszędzie memowe nawiązania do pisuarow albo telewizji rządowej. Przecież nie o to chodzi, żeby obracać tę sytuację w żart. To co się obecnie dzieje działo się kilkadziesiąt lat temu za czasów prlu. Mam wrażenie że ludzie kompletnie nie czują powagi sytuacji i zagrożeń jakie wiążą się z tak odważną i zuchwałą propagandą. Być może za kilka lat okaże się, że to był tylko początek i będziemy żałować że nikomu nie zapaliła się lampka w innym kolorze niż pomarańczowy

#neuropa #4konserwy #tvpis #tvp #polityka #bekazpisu #bekazprawakow
  • 6
@Rapidos

wydaje mi się, że możesz nie doceniać skuteczności wyśmiania. Taka gęba pozbawia ich resztek wiarygodności


Niby tak, ale jednak nie. Pisowcy dalej mają ogromne poparcie i nie maleje im nic a nic. Wniosek? Gęba nie działa, trzeba szukać innych rozwiązań
@skowals: ale maleje. W sumie wszystkie sondaże z ostatnich miesięcy dają im mniejszość parlamentarną. W dzisiejszym IPSOSie mają poniżej 30%, a z zagregowanych sondaży z największych sondażowni są aktualnie gdzieś na poziomie 37%. Inna kwestia, że przy kampanii wyborczej i powrocie na ideologiczny front walki z lgbt/nachodźcami czy co tym razem wymyślą, mogą trochę odbić, ale dokładniejsze pomiary wskazują, że młodzi prawie zupełnie odwrócili się od PIS. Trzymają się na emerytach
Rapidos - @skowals: ale maleje. W sumie wszystkie sondaże z ostatnich miesięcy dają i...

źródło: comment_16132508789AInWMR6qmbGk5PRcbdm3P.jpg

Pobierz
Musze przyznać że JK jest dobrym graczem. Aktualnie rozgrywa wszystkich jak chce. Nie ma godnego siebie przeciwnika. Wydaje mi się że ma przemyślany ruch na każdą ewentualność. To co się dzieje, ta pycha i rozpychanie się lokciami, to owoc braku sprzeciwu. Nikt się nie stawia. PiS ma wszystkie narzędzia w reku: większość parlamentarna, prezydenta, trybunał, telewizję, radio, kościół, prokuraturę, władze na każdym szczeblu, spółki skarbu państwa. Może w senacie im nie wyszło