Wpis z mikrobloga

@skankhunt43: Zależy czym chciałbyś się zajmować. Strony internetowe od strony wyglądu (frontend) czy funkcjonowania serwisu (backend). Programy, gry, a może jeszcze coś innego? Wszystko ma inny próg wejścia i inne języki
@skankhunt43: ja zaczynałem od c++ więc też polecam c++ ¯\_(ツ)_/¯ żeby ogarnąć totalne podstawy programowania jak pętle ify switche podstawy programowania obiektowego klasy itp itd później po opanowaniu tych podstaw najlepiej zastanowić się co chciałbyś wgl robić strony, aplikacje mobilne czy co tam jeszcze innego i specjalizować się w kierunku który cię interesuje i wtedy wybierasz i uczysz się technologii z którą wiążesz najbliższą przyszłość.
@skankhunt43: Na youtube jest mega dużo kursów uczących od zera, ze swojej strony, jeśli chodzi o Python'a to polecę ten kurs, dzięki temu załapiesz o co chodzi w programowaniu i zdecydujesz czy chcesz w to dalej iść czy nie. Ten kurs jest po angielsku, ale po polsku też wiele widziałem, także możesz poszukać
Matfju - @skankhunt43: Na youtube jest mega dużo kursów uczących od zera, ze swojej s...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@skankhunt43: co chciałbyś robić to podstawowe pytanie. Język nie ma znaczenia. Jak chcesz pisać gry to c++ jest dobrym pomysłem, ale dla laika ma duży próg wejścia, jak rozumienie jak działa pamięć i komputer. Poza branżą gier i sprzętu komputerowego raczej rzadko używany.

Z języków mocno poszukiwanych przez korporacje to js, c# i python - najprostsze do znalezienia pierwszej pracy, a są w miarę przyjemne do nauki.

Książki Head First polecam
@skankhunt43: tak jak @Lisownik6750 wrzucił. Zaletą PHP jest bardzo niski próg wejścia i nadal duża popularność.

Tutoriala z php.net używamy tylko na sam początek żeby poznać absolutne podstawy. Zaraz potem warto skoczyć w jakiś popularny framework typu Symfony lub Laravel żeby nie wynajdywać koła od zera powielając wszystkie złe praktyki które ciągną się za PHP od początku.