Wpis z mikrobloga

jak zaczyna się pracować na nowym branchu to #intellij ładnie pokazuje nowe klasy na zielono, a zmiany na niebiesko. Wtedy jasne jest, co jest moim kodem.

W momencie kiedy robię pierwszego commita, wszystkie kolorki giną, i zabawa zaczyna się na nowo - z tą różnicą że widzę różnicę pomiędzy ostatnim commitem a biężącym lokalnym branchem.

Przydałby mi się jakiś plugin, który by pokazywał diffa między branchem lokalnym a masterem. Wiem, że mogę robić diffa na żądanie ale to jest lipa.

Brak tego plugina sprawia, że robię rzadko duże commity, bo łatwiej mi porównać co jest czym

#programowanie
  • 12
@hipodrom: ale wiesz, że w rozproszonym środowisku jakim jest Git to nie ma sensu? Bo lokalnie "kolorki" mogą się zgadzać, ale na remote już nie? Jeszcze gorzej jak masz więcej niż 1 remote. Ogólnie więcej pytań niż odpowiedzi jak na moje. Zwłaszcza, że to niekoniecznie jest istotne, bo co Ci da ta informacja, że zmienione jest X plików? Czy ma to znaczenie dla Twojej pracy jakiekolwiek czy to są pliki zmienione
@Hauleth: ale mnie właśnie interesuje tylko lokalne zmiany. To, że w między czasie się coś pozmieniało - trudno. Chcę dokładnie taki feature jaki jest zanim zrobię pierwszy commit.

Nie umiem tego wytłumaczyć - ale tak, ułatwia mi to pracę. Robię refactor jakiegoś pakietu i widzę co jest nowe, co już zmieniłem, a której klasy jeszcze nie ruszyłem. Mam to na tacy po lewej stronie. Nie chcę być zmuszony do robienia diffa