Wpis z mikrobloga

#zlomnik "Coś mi straszliwie nie pasowało w tym zdjęciu. Piękny E-Type, nowojorska tabliczka z nazwą ulicy i obecność wiaduktu kolejowego sugeruje zachodnią część Manhattanu.
Ale co jest nie tak? Zacząłem szukać i znalazłem. Gansevoort Street jest dziś miejscem, gdzie kończy się the High Line, czyli były wiadukt kolejowy zamieniony na park. Ten stan rzeczy trwa od 1991 r. Wcześniej wiadukt szedł dalej na południe aż do Bank Street. W 1991 r. wyburzono go na odcinku 5 przecznic.
Czyli wiadukt nie mógł stać w tej postaci w momencie, kiedy po ulicach jeździły już Crown Victorie w budzie zaprezentowanej w 1998 r. Od 1991 r. jest on w tym miejscu ucięty (screen w komentarzu). Ergo taksówka musi być wklejona. A można było wkleić kanciastego Caprice'a albo Checkera i w życiu bym się nie zorientował.
Nie, wcale nie jestem #!$%@?!"

Źródło: https://www.facebook.com/zlomnik/posts/10158922235059618

#samochody #motoryzacja #ny #usa #nowyjork
pogop - #zlomnik "Coś mi straszliwie nie pasowało w tym zdjęciu. Piękny E-Type, nowoj...

źródło: comment_1613479107tldfNJVK5Pd4bnA5HvbhQn.jpg

Pobierz
  • 3
@pogop: na pierwszy rzut oka widać że to zdjęcie nie jest mocno podretuszowane w PS a całkowicie wyrenderowane. Widać to zwłaszcza po refleksach światła. Ale to moja subiektywna opinia.