Wpis z mikrobloga

Planuje zakup monitora 27 cali 1440p (przesiadka z 24 1080p). Aktualnie moje karta nie pozwala na granie w takiej rozdzielczości (RX 570) ale gram mało także na razie to nie jest problem. Większym problemem są za to filmy. Jak to będzie wyglądało w przypadku filmów 1080p i w przypadku Netflixa? Korzysta ktoś z takiej konfiguracji i może się wypowiedzieć?

#monitory #komputery #pcmasterrace #pytanie #filmy #netflix
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szymon465: ja podłączyłem swojego kompa z kartą R 270x do telewizora 55" 4K, nie ma najmniejszych problemów z netflixem i innymi.

Oczywiście granie w rozdzielczości 4K to pomyłka na tej karcie, ale wszystko inne jest ok :)
@lastro: Faktycznie idzie zauważyć szczególnie w lewej górnej części. Na filmach w bardzo ciemnych scenach, nawet na minimalnej jasności rzuca się w oczy. Ale niezbyt często zdarzają się takie sceny i normalnie podczas użytkowania nie widać. Także wydaję mi się, że nie chce mi się kombinować i zostawiam.
Zresztą nie ma za bardzo innych monitorów w kwocie do 1800 zł z matrycą VA, po przesiadce z IPSa czerń robi wrażenie. No
@lastro: Też nad nim się zastanawiałem, ale naczytałem się różnych opinii. A po za tym tak jak mówię, wysoki kontrast bardzo mi się podoba i zakrzywienie. Niby bajer ale robi fajne wrażenie.