Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@rzeznia22: bo fizyczna praca na dłuższą metę wyniszcza człowieka, wiadomo - programiści, czy osoby w korpo też będą odczuwać zmęczenie psychiczne i stres, ale jest to trochę temat taboo w Polsce- wszyscy mówią jak to ich plecy nie bolą, ale nie mówi się o problemach psychicznych związanych z pracą w biurze. Dlatego zawody przez które można nabawić się kontuzji fizycznych są ,, wyśmiewane". Szanuję osoby które robią w budowlance, mechaników, pielęgniarki
@BrakNazwyUzytkownika moja kolezanka pielegniarka ma na umowie 4200 brutto ale jak bierze nadgodziny dodatkowymi dyzurami to i do 6000zł brutto dojedzie tylko pozniej sie z mezem kłoci, ze prawie nie ogląda wlasnego dzieciaka
Ja studiuje pielęgniarstwo, po magisterce 2 lata


@Amixia: zmarnujesz 4 lata. Magisterka w Niemczech Ci nic nie da. Lepiej pojechać od razu po studiach nawet że słabym językiem, popracować jako opiekun i na miejscu uczyć się języka.
@suqmadiq2ama: mam sąsiada spawacza, wyspawal mi świetna wiatę na auta. Robił dwa dni, wziął za robotę 2 koła. Uważam ze to jest godna płaca.
Dobry spawacz nie musi robić u nikogo, sąsiad ma już tyle zleceń z polecenia, ze pokasował ogłoszenia bo mu dzwoniący telefon przeszkadzał.
@Szolek: Moja mamuśka uważa, że 4,3k brutto to bardzo wysoka płaca dla osób z kilkuletnim doświadczeniem, bo ona sama ma 25 lat doświadczenia (kij z tym, że to 25 lat to było klepanie non-stop tych samych formułek do excela czy innych przestarzałych programów bankowych, 0 szkoleń i podnoszenia swoich kwalifikacji) i dla niej jest to duża kasa xD Teraz aż się boje jej powiedzieć, o jakich stawkach mowa na moich rozmowach
@grubY_0936 yhhyyy oni wszyscy maja po 20e/h netto i w zasadzie to nic nie robia za ta granica,tak bylo...tymczasem w Norge placa dla spawacza to ok 210 koron/h a wujek nawija ze takie stawki we wloszech mial,dopytaj wujka czemu juz tam nie pracuje? Lub ile godzin dziennie tyral aby miec owe 4300 brutto? Realnie robol budowlany w dojczach dostaje 2200e netto przy 200 h i jeden pies czy to spawacz czy ciesla
@rzeznia22 Od kiedy bycie pielęgniarką to prosty zawód? Wiesz, że pielęgniarki kończą studia, zwykle 5-letnie, i robią masę kursów i specjalizacji? Prosty zastrzyk domięśniowy XDD. A teraz idź popatrz z jakimi wiąże się powikłaniami i naucz się, jak je rozpoznawać oraz udzielić pierwszej pomocy i zobacz kogo pociągną do odpowiedzialności, jak dojdzie u pacjenta do powikłania. Obniżanie rangi zawodu pielęgniarki to jeden z powodów, dla których duża liczba z nas wyjeżdża -
@Silvervend: Świetny jest, lubi swoją robotę. Miałem costam domalować na niej, oczywiście zapomniałem, to w końcu sam to zrobił bo jak mi powiedział „kuło go w oczy jak koło tego spacerował z dzieckiem” :)
@suqmadiq2ama: @Szolek: A ile byście chcieli zarabiać w fizycznej pracy niewymagającej wykształcenia, czy znajomości języków obcych? Chyba najwięcej spawaczy jest po zawodówkach po prostu i ew. kursach 5 dniowych z migu czy innego tigu. To jest ok. 3000 zł netto przecież.
Według skali polskiego prywaciarza to masa forsy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@suqmadiq2ama: Ta skala jest uzależniona od ogromnego, niewpsółmiernego do wynagrodzenia haraczu, które pobiera państwo.

brutto 4300 zł(na papierze), to
netto 3100 zł(na rękę), a
koszt pracodawcy: 5100 zł(to nie wszytskie koszty pracodawcy, bo musi zapewnić stanowisko, często ubiór, narzędzia itd.)

Jestem za tym, żeby każdy zarabiający 3100 zł na rekę, dostawał 5100 zł i sam na
Od kiedy bycie pielęgniarką to prosty zawód? Wiesz, że pielęgniarki kończą studia, zwykle 5-letnie, i robią masę kursów i specjalizacji? Prosty zastrzyk domięśniowy XDD. A teraz idź popatrz z jakimi wiąże się powikłaniami i naucz się, jak je rozpoznawać oraz udzielić pierwszej pomocy i zobacz kogo pociągną do odpowiedzialności, jak dojdzie u pacjenta do powikłania. Obniżanie rangi zawodu pielęgniarki to jeden z powodów, dla których duża liczba z nas wyjeżdża - bo