Wpis z mikrobloga

@Jakov: Wygląda bardzo niebezpiecznie.

Opiekunów osób starszych potrzeba u nas na JUŻ setki. Mamy starzejące się społeczeństwo, młodzi ludzie muszą pracować a starszymi osobami nie ma kompletnie kto się zająć. Przez to młody człowiek jest często mega obciążony bo musi #!$%@?ć w pracy i jeszcze opiekować się rodzicami, przez co sam nie ma swojego życia i jest wykończony. Tego nikt nie widzi. Sam powoli wchodzę w taką sytuację.

Co do spawania,
@Wenom01 Ja pochodzę też z regionu gdzie zarobki dobre to na minimalnej 2400 ale sam za granicą pracowałem w ślusarce i ku mojemu zdziwieniu dowiedziałem się, że spawaczy w mojej okolicy nie ma bo są właśnie w tym samym zakładzie ze mną XD
@suqmadiq2ama: nikt nikomu nie kaze za tyle pracowac ani ile pracowac. Pracujesz tyle na ile umowisz sie z szefem. Jednemu bedzie pasowalo 2000zl za 49h tygodniowo a innemu 10000 za 20h tygodniowo nie bedzie pasowalo. To wy decydujecie ile i za ile chcecie pracowac. Tak samo pracodawca wystawia oferte i jezeli komus pasuje to dlaczego ma nie pracowac?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suqmadiq2ama: duży problem w Polsce jest też taki że ludzie nie umieją się cenić. Jeśli ktoś jest naprawdę fachowcem to może sobie całkiem spoko stawkę wynegocjować tylko większość ludzi godzi się za gówno stawki.
@suqmadiq2ama zatrudnianie kierowców to ogólnokrajowa patologia. Co z tego, że mam 6k stałej pensji na rękę, jak zus mam od 3k xD
Już pomijam, że dziś ten zarobek jest coraz bardziej gówno wart i nie dziwię się, że nikt nie chce zostać kierowca. Ja mam ten plus, że codziennie wracam do domu, ale za takie pieniądze ludzie muszą nie raz cały tydzień spać w aucie...
@suqmadiq2ama W moim mieście dwie największe firmy zajmują się produkcją piecy i baniaków na wodę. Rynek ułożyli pod siebie. Płacą tak samo, konkurencji nie ma.
W jednej z tych firm pracowałem zaraz po szkole. Odszedłem 3 lata temu. Wtedy zarobki bardzo dobrych spawaczy nie wynosiły nawet 2.5k. Słyszałem, że teraz mają ludzie lekko ponad 3k. Dziwiłem się strasznie dlaczego nie poszukają innej, lepszej pracy gdzie ich docenią, ale po prostu niektórzy pracowali
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@rzeznia22: bo fizyczna praca na dłuższą metę wyniszcza człowieka, wiadomo - programiści, czy osoby w korpo też będą odczuwać zmęczenie psychiczne i stres, ale jest to trochę temat taboo w Polsce- wszyscy mówią jak to ich plecy nie bolą, ale nie mówi się o problemach psychicznych związanych z pracą w biurze. Dlatego zawody przez które można nabawić się kontuzji fizycznych są ,, wyśmiewane". Szanuję osoby które robią w budowlance, mechaników, pielęgniarki
@BrakNazwyUzytkownika moja kolezanka pielegniarka ma na umowie 4200 brutto ale jak bierze nadgodziny dodatkowymi dyzurami to i do 6000zł brutto dojedzie tylko pozniej sie z mezem kłoci, ze prawie nie ogląda wlasnego dzieciaka
Ja studiuje pielęgniarstwo, po magisterce 2 lata


@Amixia: zmarnujesz 4 lata. Magisterka w Niemczech Ci nic nie da. Lepiej pojechać od razu po studiach nawet że słabym językiem, popracować jako opiekun i na miejscu uczyć się języka.